کارفرمایان از نگاه کاسب‌ گونه دست بکشند

http://www.bananews.ir/رییس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی کشور معتقد است: وقتی برای دستمزد ۱۳ میلیون کارگر ایرانی تصمیم می‌گیریم نباید مذاکرات مزدی به شکل سنتی، دستوری و با نگاه کاسب کارانه باشد زیرا جامعه کارگری از چنین رفتاری بیزار است.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛ فتح الله بیات اظهار کرد: انتظار و درخواست ما این است که در جریان تعیین و تصویب دستمزد، تشکلهای مستقل کارگری را هم به رسمیت بشناسند و نقش آنها را تاثیرگذار بدانند.

وی ادامه داد: اینکه با نگاهی سنتی و دستوری و به شکل کاسب کارانه و بازاری وارد مذاکرات مزد شویم شایسته نیست زیرا قرار است برای دستمزد ۱۳ میلیون کارگر ایرانی تصمیم بگیریم و سرنوشت ۴۰ میلیون خانوار ایرانی به این تصمیم بسته است.

این مقام مسوول کارگری متذکر شد: اعداد و ارقامی که در جلسات بررسی دستمزد نمایندگان کارگری ارائه کردند حقیقت زندگی خانوارهای کارگری بود ولی باعث تعجب است که چرا این آمارها، گزارشها و جلسات مستمر نادیده گرفته شد.

وی ادامه داد: متاسفانه کارفرمایان تمایل ندارند از طریق قانونی و ضابطه‌مند وارد گفتمان مزد شوند و ترجیح می‌دهند که در انتهای سال برای بالا بردن اندک دستمزد، چانه بزنند.

بیات در پایان گفت: اگر سطح دستمزدها بهبود یابد موجب تقویت قدرت خرید کارگران و ایجاد امنیت و رفاه و آرامش در خانوارهای کارگری می‌شود.

 

ایسنا

Source: New feed

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *