افتتاح خانه محیط زیست در دانشگاه صنعتی شریف

http://www.bananews.ir/خانه محیط زیست دانشگاه صنعتی شریف همزمان با برگزاری مراسم درختکاری در این دانشگاه با حضور رئیس ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران و رئیس دانشگاه شریف برگزار شد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir در این مراسم گل مکانی رئیس ستاد طی سخنانی به اهمیت وجود کانون های محیط زیستی در قالب خانه محیط زیست بعنوان محل فعالیت، ایده پردازی، اجرای طرح های نوین در حوزه محیط زیست شهری و استفاده از ظرفیت دانشجویان نخبه و علاقمند به محیط زیست اشاره و رویکردهای ایجاد خانه محیط زیست در دانشگاه صنعتی شریف را در قالب آموزش و نهادینه ساختن الگوهای فرهنگی و مهارتی صحیح ، اطلاع‌رسانی، آگاهی بخشی و حساسیت‌زایی در حوزه محیط زیست، جلب مشارکت حداکثری دانشجویان و رصد مستمر آنها جهت بهبود وضعیت محیط زیست محلات بیان کرد.

وی افزود: ما نیازمند همکاری های متقابل با دانشگاه صنعتی شریف هستیم و امیدواریم کارگروه مشترکی که قبلا هم وجود داشته است بر اساس اولویت های طرفین برگزار شود تا نیازهای دانشگاه و شهرداری در آن بررسی و اقدام مناسب در جهت حل آن صورت پذیرد.

گلمکانی ادامه داد: وضعیت تردد خودرو و عابر در دانشگاه صنعتی شریف زیبنده این دانشگاه پر آوازه نیست و پرداختن به موضوع پارکینگ در دانشگاه شریف یکی از اصلی ترین اولویت هاست.

وی استفاده از دوچرخه و خودروهای هیبریدی در سطح دانشگاه را یکی از راهکارها عنوان کرد و افزود: استفاده از این وسایل می تواند الگویی برای سایر دانشگاه های کشور شده و باعث اشاعه این فرهنگ در بدنه جامعه شود.

در ادامه مراسم درختکاری فتوحی ریاست دانشگاه طی سخنانی گفت: دانشگاه صنعتی شریف نه تنها آبروی کشور است بلکه برای منطقه نیز به عنوان یک مرکز مهم علمی به شمار می رود.

فتوحی گفت: معضل دانشگاه صنعتی شریف کمبود فضای فیزیکی است و قطعا امسال که پنجاهمین سال تأسیس دانشگاه است باید تغییرات اساسی در این زمینه در دانشگاه ایجاد شود.

وی افزود: شهرداری می‌تواند در بحث ایجاد فضای سبز، استفاده از اماکن تفریحی ومشارکت در فعالیت های فرهنگی کمک‌های شایان توجهی به دانشگاه داشته باشد.

رئیس دانشگاه شریف تاکید کرد: ما در دانشگاه صنعتی شریف آمادگی کامل برای برگزاری دوره‌های آموزشی و مشاوره‌های مختلف برای مجموعه شهرداری تهران را داریم.

بر اساس گزارش روابط عمومی ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران، مراسم درختکاری با حضور گل مکانی، فتوحی، پریسایی(معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه۲) و دیگر مسئولین دانشگاه شریف و شهرداری تهران برگزار شد.

 

ایسنا

Source: New feed

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *