if ( function_exists('register_sidebar') ) register_sidebar(array( 'name' => 'Homepage Sidebar', 'id' => 'homepage-sidebar', 'before_widget' => '', 'after_widget' => '
', 'before_title' => '
', 'after_title' => '
', )); function my_function_admin_bar(){ return false; } if ( function_exists('register_sidebar') ) { register_sidebar(array( 'name' => 'Promote', 'id' => 'promote-sidebar', 'description' => 'Appears as the sidebar on the promote page', 'before_widget' => '
 • ', 'after_widget' => '
 • ', 'before_title' => '

  ', 'after_title' => '

  ', )); } function catch_that_image() { global $post, $posts; $first_img = ''; ob_start(); ob_end_clean(); $output = preg_match_all('//i', $post->post_content, $matches); $first_img = $matches [1] [0]; // no image found display default image instead if(empty($first_img)){ $first_img = "/images/default.jpg"; } return $first_img; } add_filter( 'show_admin_bar' , 'my_function_admin_bar'); ?> آسانسور 32,000 کیلومتری از زمین به فضا ! - سیویلتکت

  تبلیغات

   

  (امکاناتی از قبیل چت, ثبت و نمایش رزومه, تغییر حالت و ...)


   

  موضوعات

  آمار و اطلاعات

 • مطالب جدید را در ایمیل دریافت کنید!

  Email:
 • 

  آخرین ارسالهای انجمن
  
  لینک باکس مهندسی
  لینک باکس مهندسی دریافت کد لینک باکس برای نمایش در وبلاگ / وبسایت شما
  ارسال شده در دسته مطالب جالب متفرقه
  بازدید :

  آسانسور فضایی - آسانسوری از زمین به فضا در سال 2050

  دانشمندان مدت زمان زیادی است که به دنبال راهی برای استفاده از یک آسانسور (بالابر) هوافضایی برای ارسال فضانوردان و توریستان فضایی و حتی ماهواره ها و … به فضا هستند. زیرا اینکار علاوه بر راحتتر کردن سفرهای فضایی,نیاز به استفاده از سوخت موشک را برطرف میکند که میتواند تاثیر به سزایی در محیط زیست و حتی قیمت تمام شده سفرهای فضایی و ارسال ماهواره ها داشته باشد.

  حال شرکت The Obayashi اعلام کرده است که برنامه ریزی های لازم را برای ساخت این آسانسور تا سال ۲۰۵۰ آغاز کرده است. این آسانسور قرار است ۲۰,۰۰۰ مایل (یعنی چیزی معادل  ۳۲,۰۰۰ کیلومتر) از سطح زمین بالا رود!

  ساخت بالابری از زمین به فضا - سال 2050

  این طرح هنوز در مرحله برنامه ریزی است اما طبق مشخصات ارائه شده توسط شرکت مذکور, این آسانسور طوری طراحی میشود که بتواند ۳۰ مسافر را در هر سفر جابجا کند. همچنین سرعت آن ۱۲۵ مایل در ساعت خواهد بود. که البته با این سرعت رسیدن به ارتفاع ۲۰,۰۰۰  مایلی ۱۶۰ ساعت طول میکشد! البته گفتنی است در داخل این آسانسور امکانات لازم برای زندگی چند روزه افراد تا رسیدن به مقصد در نظر گرفته میشود.

   کل این سفر ۸ روز به طول انجام خواهد کشید که از روز ۵ام به بعد مسافران بی وزنی را تجربه خواهند کرد.

   به گفته متخصصین برای ساخت کابلهای این آسانسور از نانوتیوبهای کربنی استفاده خواهد شد که علاوه بر مقاومت بسیار زیاد نسبتا وزن کمی دارند. البته با تکنولوژی امروزی این کابلها هنوز از مقاومت کافی برخوردار نخواهند بود اما با توجه به سرعت پیشرفت تکنولوژی تخمین زده میشود که تا سال ۲۰۵۰ ساخت این کابلها با مقاومت بسیار بالاتر امکان پذیر خواهد بود.

  هزینه اجرای این طرح و ساخت آسانسور ۶ میلیارد دلار برآورد شده است. شاید بتوان از روی این هزینه, قیمت بلیط آسانسور را تخمین زد!

  ارسال شده در تاریخ ۶ اسفند, ۱۳۹۰ - توسط :

  شاید برایتان جالب باشد ...
  نظرات

  تبلیغات


  مهندس گرامی - با وارد کردن ایمیل خود در زیر میتوانید مطالب جدید سیویلتکت را در ایمیل خود دریافت کنید. با تشکر

  Email:

  تبلیغات متنی

  Visit Iran! Learn about the beauties of the cradle of civilization
  تبليغات متني
  تبليغ متني سايت و وبلاگ شما در اين مكان

  مطالب خواندنی عمران و معماری