خانه های شناور در هلند!

مردمان هلند رابطه تنگاتنگی با آب دارند! همانطور که میدانید بسیاری از قسمتهای هلند با ایجاد سد دریابند و خشک کردن آب دریا بدست آمده است. همچنین وجود دریاچه ها و کانالهای آب فراوان در هلند و بارندگی زیاد این کشور را به سرزمین آب تبدیل کرده است.

خانه های شناور در هلند!

و اما پروژه های جالب زیادی از معماران و مهندسان هلندی دیده ایم که البته به این لیست هر روز اضافه میشود! در این مطلب منطقه ای را به شما معرفی میکنیم که خانه های آنها بر روی آب شناور هستند و میتوانند خانه های خود را جابجا کنند!

خانه ای توسط قایق بر روی دریاچه جابجا میشود تا در طرف دیگر مستقر شود!

در IJburg  هلند 75 آپارتمان مدرن پیش ساخته معلق بر روی آب دیده میشود که اسکله ها نقش پیاده روی این خانه ها را بازی میکنند و دریاچه IJmeer در نقش حیاط این خانه ها است. ایده اصلی این خانه ها مقابله با بالا رفتن سطح آب به دلیل تغییرات آب و هوایی است.

خانه ای شناور در کنار اسکله لنگر انداخته است

در تابستانهای گرم ساکنان این خانه ها میتوانند از روی خانه شان به داخل دریاچه شیرجه بزنند و در زمستانهای سرد میتوانند بر روی آبهای این دریاچه پاتیناژ کنند!

شکل ظاهری این خانه ها بسیار شبیه به هم است و تنها تفاوت آنها در رنگ و اندازه آنها است.

در هر کدام از ساختمانهای معلق بین 1 تا 3 خانه در نظر گرفته شده است و نصف ارتفاع طبقات زیرین این خانه ها در زیر آب واقع شده است.

معمار: Architectenbureau Marlies Rohmer

آپارتمانهای شناور هلند
محله خانه های غوطه ور بر روی آب!
خانه های شناور مثل کشتی های کوچک در کنار اسکله
خانه های شناور بر روی آب- ابتکار معمار هلندی

2 دیدگاه در “خانه های شناور در هلند!”

  1. باسلام.ممنون از اطلاعاتتون
    باید بگم که پروژه من درمورد همین موضوع(سازه های شناور)میباشد ازتون یه خواهشی داشتم اگر امکانش هست درمورد نحوه ساخت یا متریال یا هرچیز دیگه ای درمورد این موضوع مطلبی دارین یا مخصوصا فیلمی درمورد نحوه ساخت آن خواهش میکنم تو همین سایت بزارین یا به ایمیلم ارسال کنین… خیلی ممنون میشم

  2. با سلام لطفا در مورد تصفیه فاضلاب این خونه ها (استفاده از نوعی گیاهان وباکتری ها)مطلبی به جیمیلم ارسال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *