if ( function_exists('register_sidebar') ) register_sidebar(array( 'name' => 'Homepage Sidebar', 'id' => 'homepage-sidebar', 'before_widget' => '', 'after_widget' => '
', 'before_title' => '
', 'after_title' => '
', )); function my_function_admin_bar(){ return false; } if ( function_exists('register_sidebar') ) { register_sidebar(array( 'name' => 'Promote', 'id' => 'promote-sidebar', 'description' => 'Appears as the sidebar on the promote page', 'before_widget' => '
 • ', 'after_widget' => '
 • ', 'before_title' => '

  ', 'after_title' => '

  ', )); } function catch_that_image() { global $post, $posts; $first_img = ''; ob_start(); ob_end_clean(); $output = preg_match_all('//i', $post->post_content, $matches); $first_img = $matches [1] [0]; // no image found display default image instead if(empty($first_img)){ $first_img = "/images/default.jpg"; } return $first_img; } add_filter( 'show_admin_bar' , 'my_function_admin_bar'); ?> فاجعه های احتمالی در آینده - سیویلتکت

  تبلیغات

   

  (امکاناتی از قبیل چت, ثبت و نمایش رزومه, تغییر حالت و ...)


   

  موضوعات

  آمار و اطلاعات

 • مطالب جدید را در ایمیل دریافت کنید!

  Email:
 • 

  آخرین ارسالهای انجمن
  
  لینک باکس مهندسی
  لینک باکس مهندسی دریافت کد لینک باکس برای نمایش در وبلاگ / وبسایت شما
  ارسال شده در دسته فاجعه های مهندسی
  بازدید :

  فاجعه های احتمالی برای سازه های آینده

  هر چند ماه یکبار میشنویم یک جای دنیا سازه ای بس شگفت انگیز در حال ساخت است این ساختمانها و در کل سازه ها آنقدر پیشرفته و نوین هستند که شاید حتی از تخیلات آدمی نیز فراتر باشند.حال با این همه سازه عجیب و نامتعارف به نظر شما آینده ما چگونه خواهد بود؟ جهان آینده به چه صورت در خواهد آمد؟یک موضوعی که در این میان بسیار مهم است حوادثی است که ممکن است در پی ریزش و یا تخریب چنین سازه هایی برای بشر بوجود آید. مطمئنا اگر برای پیشگیری از چنین حوادثی اقدامات لازم صورت نگرفته باشد آینده ما با چنین سازه هایی نه تنها هیجان انگیز و جالب نخواهد بود بلکه ممکن است به قیمت جان انسانهای زیادی تمام شود.در گذشته اگر یک ساختمان ریزش میکرد حداکثر چند ده نفر جان خود را از دست میدادند. امروزه با ریزش یک برج حداکثر چند صد نفر جان خود را از دست خواهند داد ولی در آینده اگر یک ابر سازه ای ریزش کند شاید برای تعداد بسیار بیشتری خطر جانی داشته باشد. به همین دلیل با پیشرفت طرحهای عمرانی و معماری باید راهکارهای امنیتی جدی تری را نیز ارائه کنیم.در زیر برخی سازه های نسل جدید و آینده را که بسیار خبرساز بوده اند و شاید از نظر خیلی از افراد معجزه های عمرانی – معماری هستند را آورده ایم. همچنین آینده آنها را در صورت بوجود آمدن فاجعه های احتمالی بررسی کرده ایم. شاید بتوان با اینکار تجسم خوبی از خطرات احتمالی بدست آورد.

   

   

  هیدروپلیس - هتلی در زیر آبهای خلیج فارس

  ۱- هیدروپلیس:

  هیدروپلیس یک هتل بسیار عظیم در زیر آب در دبی است که در حال حاضر در مرحله ساخت میباشد. این هتل ۶۶ فوت در زیر آبهای خلیج همیشگی فارس قرار دارد و مساحتی تقریبا برابر با پارک Hyde لندن را اشغال کرده است.قیمت اقامت یک شب در این هتل حدودا ۵۵۰۰ دلار خواهد بود. به همین دلیل تنها مشتریان خاص خودش را خواهد داشت.

  hydropolis - هتلی در زیر آب

  چرا آن عالی است؟

  تصور یک شهر زیردریایی در کنار بزرگترین شهر کویری جهان شاید کمی خنده دار به نظر آید. درست مثل همسایگی آب و آتش! در ضمن شما میتوانید از ماهی های زیبای خلیج فارس دیدن کنید که البته هزینه بازدید از این آکواریوم بزرگ دقیقه ای ۳٫۸۰ دلار است!

  hydropolis در دبی

  چرا وحشت آور است؟

  خب بگذارید کمی راجع به آن فکر کنیم: اولین هتل زیرآبی که شاید در نوع خودش یک هتل آزمایشی برای هتلهای زیرآبی آینده باشد و در آن مردم ثروتمندی که هر کدام ممکن است دشمنان خاص خود را داشته باشند اقامت دارند و البته چنین هتلی در یکی از خبرسازترین نقاط سیاسی جهان یعنی خاور میانه و علی الخصوص در خلیج همیشگی فارس قرار دارد. از همین جمله بالا میتوان به خطرات زیادی که در کمین این هتل است پی برد!شاید بشود این هیدروپلیس را به تایتانیک شباهت داد اما تایتانیک یک سیستم دفاع موشکی داخلی نداشت که امکان سوءعمل آن به یک روش وحشتناک وجود داشته باشد!

   

   

  برج دینامیکی چرخان

  ۲- برج دینامیکی (چرخان)

  یک پروژه جالب دیگر در دبی. این برج نیز یک آسمانخراش آزمایشی با ۸۰ طبقه است که این طبقات به کمک توربین های بادی حول محور ساختمان میچرخند. با تنها ۳ میلیون دلار شما نیز میتوانید در جایی زندگی کنید که شاید گرانترین چرخ فلک دنیا باشد!!!

  چرا عالی است؟

  هر کدام از طبقات این آسمانخراش, پیش ساخته بوده و به محور مرکزی متصل شده اند. به همین دلیل قیمت تمام شده پروژه و همچنین زمان پروژه کاهش فراوانی یافته است. توربینها و پانلهای خورشیدی نیز هزینه انرژی را برای ساکنین کاهش داده است.

   

  طراح برج دینامیکی

  چرا وحشتناک است؟

  شاید الان بیشتر شما فکر کنید بدانید چرا زندگی در چنین آسمانخراشی خطرناک است. همه طبقات تکان میخورند. پرندگان بین طبقات له خواهند شد و شاید طبقه آخر جدا شود و …!اما مطمئن باشید هیچکس یک پروژه ۳۳۰ میلیون دلاری را بدون در نظر گرفتن مسائل امنیتی اجرا نخواهد کرد. چیزی که باعث وحشت من شده ( و باید باعث وحشت شما نیز شود!) به معمار این آسمانخراش برمیگردد! همانطور که میدانید معمار این طرح دیوید فیشر است. حال در زیر به برخی حقایق درباره وی میپردازیم و خودتان قضاوت کنید آیا او آدم قابل اطمینانی برای ساخت چنین طرحی است یا خیر!

  ۱- او تا قبل از این هیچ آسمانخراشی را طراحی نکرده بود.

  ۲- او برای سالهای زیادی است که حتی یک ساختمان معمولی را نیز طراحی نکرده است.

  ۳- پروژه آخر او “سرویس بهداشتی باهوش لئوناردو داوینچی” بوده که در واقع تنها یک دستشویی تجملی بوده است!

  ۴- او ادعا میکند که یک دکترای افتخاری از موسسه Prodeo دانشگاه کلمبیا دارد. موسسه ای که تنها در رزومه ی او وجود دارد!

  البته ما قصد تخریب شخصیت نداریم و اگر این آسمانخراش چرخان آزمایش خود را پس بدهد مطمئنا یکی از شاهکارهای قرن خواهد بود اما این ۴ نکته ای که بیان شد حقیقت دارند و ما تنها بازگو کننده این حقایق بودیم.

   

   

   

  sky city 1000 - شهر آسمان ۱۰۰۰

  ۳- شهر آسمانی ۱۰۰۰ – Sky City 1000
  در سال ۱۹۸۹ شرکت Takenaka طرح شهر آسمانی ۱۰۰۰ را به عنوان راه حلی برای جا دادن جمعیت شهر پرتراکم توکیو ارائه کرد. این آسمانخراش ۳۲۸۱ فوتی میتواند ۳۶۰۰۰ مقیم دائم و حدود ۱۰۰ هزار کارکنان موقت را در خود جای دهد.

   

  چرا عالی است؟

  همانطور که در جریان هستید ژاپن مشکل عظیمی با فضا (جا) دارد. و این باعث شده قیمت زمین در ژاپن به طور باورنکردنی افزایش یابد. اما با وجود اینکه زندگی در چنین آسمانخراشی با ارتفاع بیش از ۳ برابر ارتفاع برج ایفیل پاریس گران خواهد بود اما باز هم در مقایسه با قیمت زمین  به صرفه خواهد بود.

  شهر عمودی - اسکای سیتی ۱۰۰۰

  چرا وحشتناک است؟

  آیا شما تا به حال در یک آسمانخراش کار یا زندگی کرده اید؟ آیا زنگ آزمایشی آتشسوزی یا زلزله داشته اید؟ حال تصور کنید ۱۳۰ هزار نفر در زمان وقوع چنین فاجعه هایی بخواهند از ساختمان خارج شوند! به نظر شما چطور میتوان در زمان کوتاهی چنین ابر سازه ای را تخلیه کرد؟! حتی نمیتوانید از آسانسورهای استفاده کنید در چنین شرایطی! چگونه میخواهید از یک برج یک کیلومتری با استفاده از پله به پایین بیایید؟ شاید تنها راه حل این مشکل این است که همه ساکنین یک جتپک داشته باشند!

   

   

   

  مگا پیرامید سیتی - Mega Pyramid city

  ۴- ابر شهر هرمی شیمیزو

  شاید الان زمان خوبی باشد از طراحان شهر آسمانی ۱۰۰۰ یک عذرخواهی مختصری بکنیم چون در مقابل ابر هرم شیمیزو که بیش از ۷۵۰,۰۰۰ نفر را در خود جای میدهد شهر آسمانی ۱۰۰۰ با ۱۳۰ هزار نفر زیاد دور از عقل به نظر نمیرسد!این طرح را به عنوان راه حل پیشنهادی برای جبران کمبود فضای توکیو ارائه کردند که طبق آن این ابر شهر هرمی بر روی خلیج توکیو ساخته خواهد شد.

   

  چرا عالی است؟

  هرم مگا سیتی شیمیزو با ۱٫۲۵ مایل ارتفاع ۱۲ برابر بزرگترین هرم باستانی مصر خواهد بود.
  چرا وحشتناک است؟

  دلیلی که برای شهر آسمانی ۱۰۰۰ آوردیم را به خاطر دارید؟! حال فرض کنید بخواهیم ۷۵۰ هزار نفر را در زمان وقوع فاجعه از این ابر سازه تخلیه کنیم.

   

   

   

  هتل فضایی

  ۵- سوئیت کهکشانی

  ایستگاه فضایی بین المللی از سال ۲۰۰۱ میلادی تا کنون میزبان ۶ توریست فضا بوده است. برای پاسخگویی به نیاز اقامت توریستان فضایی قرار است یک هتل ۳ اتاق خوابه ساخته شود.

  طرح اولین و تنها هتل در فضا

  چرا عالی است؟

  هتلی در فضا, واقعا نیاز به تعریف دارد؟!!

   

  چرا وحشتناک است؟

  شما در داخل یک اتاق معلق در فضای بدون اکسیژن و بسیار سرد قرار دارید که شاید برای اینکه کسی به شما کمک کند روزها و یا هفته ها زمان نیاز باشد تا فقط بتوانند به شما برسند.گفتنی است یک سفر ۳ روزه به این هتل بیش از ۴ میلیون دلار برای شما خرج برمیدارد. و البته در این مبلغ هزینه سوغاتی در نظر گرفته نشده است!!!

  کره زمین را از پنجره هتل خود ببینید!

  ارسال شده در تاریخ ۱۸ تیر, ۱۳۹۰ - توسط :

  نظرات

  تبلیغات


  مهندس گرامی - با وارد کردن ایمیل خود در زیر میتوانید مطالب جدید سیویلتکت را در ایمیل خود دریافت کنید. با تشکر

  Email:

  تبلیغات متنی

  Visit Iran! Learn about the beauties of the cradle of civilization
  تبليغات متني
  تبليغ متني سايت و وبلاگ شما در اين مكان

  مطالب خواندنی عمران و معماری