if ( function_exists('register_sidebar') ) register_sidebar(array( 'name' => 'Homepage Sidebar', 'id' => 'homepage-sidebar', 'before_widget' => '', 'after_widget' => '
', 'before_title' => '
', 'after_title' => '
', )); function my_function_admin_bar(){ return false; } if ( function_exists('register_sidebar') ) { register_sidebar(array( 'name' => 'Promote', 'id' => 'promote-sidebar', 'description' => 'Appears as the sidebar on the promote page', 'before_widget' => '
 • ', 'after_widget' => '
 • ', 'before_title' => '

  ', 'after_title' => '

  ', )); } function catch_that_image() { global $post, $posts; $first_img = ''; ob_start(); ob_end_clean(); $output = preg_match_all('//i', $post->post_content, $matches); $first_img = $matches [1] [0]; // no image found display default image instead if(empty($first_img)){ $first_img = "/images/default.jpg"; } return $first_img; } add_filter( 'show_admin_bar' , 'my_function_admin_bar'); ?> معروف ترین دیوارهای جداکننده جهان – قسمت دوم - سیویلتکت

  تبلیغات

   

  (امکاناتی از قبیل چت, ثبت و نمایش رزومه, تغییر حالت و ...)


   

  موضوعات

  آمار و اطلاعات

 • مطالب جدید را در ایمیل دریافت کنید!

  Email:
 • 

  آخرین ارسالهای انجمن
  
  لینک باکس مهندسی
  لینک باکس مهندسی دریافت کد لینک باکس برای نمایش در وبلاگ / وبسایت شما
  ارسال شده در دسته لیست ترین ها
  بازدید :

  در قسمت اول معروف ترین دیوارهای جداکننده جهان, اقدام به معرفی دیوار عظیم هند, دیوار کرواسی, دیوار هادریان و دیوار جداکننده صهیونیستها در فلسطین اشغالی نمودیم (مطالعه از اینجا). در این قسمت به معرفی دیوارهای معروفتری از جمله دیوار چین, دیوار برلین, دیوار قسطنطنیه و دیوار Conwy میپردازیم.

  ۵-      دیوار چین:

  دیوار عظیم چین

  ساخت دیوار چین در قرن ۷ام میلادی آغاز شد. در آن زمان یک سری سازه ها و استحکامات دفاعی بسیار عظیم در مرز شمالی چین ساخته شد. این استحکامات با هدف محافظت در برابر حملات شمالی صورت گرفت. اکثر این استحکامات را دیوارهایی تشکیل دادند که با گذشت زمان و اتصال آنها به یکدیگر دیوار عظیم چین شکل گرفت. گفتنی است روند ساخت دیوار چین چندین قرن به طول انجامید و امروزه طول نهایی آن ۲۱,۱۹۶ کیلومتر اعلام شده است. امروزه قسمتهایی از دیوار چین که در کنار شهرهای بزرگ هستند به خوبی مراقبت میشوند اما قسمتهایی که در مناطق دور از دسترس قرار دارند به دلیل شرایط آب و هوایی در حال فرسایش و تخریب هستند.

  ۶-      دیوار برلین:

  دیوار برلین - پرده آهنین

  دیوار برلین مانع فیزیکی بین برلین غربی و آلمان شرقی بود, علاوه بر آن این دیوار یک مرز نمادین بین دموکراسی و کمونیست در زمان جنگ سرد نیز محسوب میشد. طوری که این دیوار را پرده آهنین نامیدند. ساخت این دیوار در سال ۱۹۶۱ آغاز شد و برای ۲۸ سال از ورود آلمانهای شرقی به غرب جلوگیری کرد. تخریب این دیوار در سال ۱۹۸۹ در سرتاسر جهان جشن گرفته شد و اتحاد آلمان را در پی داشت. قسمتهایی از دیوار برلین به منظور بازدید افراد در موزه نگهداری میشود.

  ۷-      دیوارهای قسطنطنیه:

  دیوار قسطنطنیه

  دیوارهای قسطنطنیه در واقع سری دیوارهای سنگی هستند که به منظور دفاع شهر قسطنطنیه (استانبول ترکیه امروزی) ساخته شدند (در زمانی که این شهر به عنوان پایتخت امپراطوری روم شرقی انتخاب شد). این دیوارها که به دستور کنستانتین بزرگ (یکم) در دورتادور شهر ساخته شدند, با پیشرفت سلاحهای باروتی, آسیب پذیر گشته و در سال ۱۴۵۳ میلادی پس از یک محاصره طولانی مدت تخریب شد. با این وجود هنوز هم قسمتهایی از این دیوار در ترکیه باقی مانده است و توریستها میتوانند از آن دیدن کنند.

  ۸-      دیوار شهر Conwy:

  دیوار Conwy - معروفترین دیوارهای جداکننده جهان

  دیوار شهر Conwy یک دیوار دفاعی است که در قرون وسطی دورتادور ویلز شمالی ساخته شد. ساخت این دیوار بین سالهای ۱۲۸۳ تا ۱۲۸۷ میلادی صورت گرفت. طول این دیوارها در مجموع ۱٫۳ کیلومتر است که با ساخت ۲۱ برج دفاعی در امتداد آن به یک سیستم دفاعی قوی تبدیل شد. به منظور ساخت این دیوار کارگرهای بسیار زیادی از انگلیس آورده شد و هزینه نهایی آن ۱۵,۰۰۰ پوند بود که در آن زمان رقم بسیار بالایی بود.

  ارسال شده در تاریخ ۲۵ آبان, ۱۳۹۱ - توسط :

  نظرات

  تبلیغات


  مهندس گرامی - با وارد کردن ایمیل خود در زیر میتوانید مطالب جدید سیویلتکت را در ایمیل خود دریافت کنید. با تشکر

  Email:

  تبلیغات متنی

  Visit Iran! Learn about the beauties of the cradle of civilization
  تبليغات متني
  تبليغ متني سايت و وبلاگ شما در اين مكان

  مطالب خواندنی عمران و معماری