if ( function_exists('register_sidebar') ) register_sidebar(array( 'name' => 'Homepage Sidebar', 'id' => 'homepage-sidebar', 'before_widget' => '', 'after_widget' => '
', 'before_title' => '
', 'after_title' => '
', )); function my_function_admin_bar(){ return false; } if ( function_exists('register_sidebar') ) { register_sidebar(array( 'name' => 'Promote', 'id' => 'promote-sidebar', 'description' => 'Appears as the sidebar on the promote page', 'before_widget' => '
 • ', 'after_widget' => '
 • ', 'before_title' => '

  ', 'after_title' => '

  ', )); } function catch_that_image() { global $post, $posts; $first_img = ''; ob_start(); ob_end_clean(); $output = preg_match_all('//i', $post->post_content, $matches); $first_img = $matches [1] [0]; // no image found display default image instead if(empty($first_img)){ $first_img = "/images/default.jpg"; } return $first_img; } add_filter( 'show_admin_bar' , 'my_function_admin_bar'); ?> دریاچه ای بر فراز اقیانوس! - سیویلتکت

  تبلیغات

   

  (امکاناتی از قبیل چت, ثبت و نمایش رزومه, تغییر حالت و ...)


   

  موضوعات

  آمار و اطلاعات

 • مطالب جدید را در ایمیل دریافت کنید!

  Email:
 • 

  آخرین ارسالهای انجمن
  
  لینک باکس مهندسی
  لینک باکس مهندسی دریافت کد لینک باکس برای نمایش در وبلاگ / وبسایت شما

  (توجه: این مطلب حاوی تصاویری است که شاید برای برخی افراد زننده باشد.)

  دریاچه ای در جزیره فارو

  دریاچه Sørvágsvatn که بزرگترین دریاچه مجمع جزایر فارو در اروپای شمالی است, به دلیل قرار گرفتن در بالای صخره ای که پایین آن اقیانوس است, به یکی از شگفت انگیزترین دریاچه های جهان تبدیل شده است. این دریاچه زیبا که تنها یکی از زیبایی های جزیره فارو است مساحتی برابر با ۳٫۴ کیلومتر مربع دارد.

  دریاچه ای بر فراز اقیانوس

  جزایر فارو مجموعه ای از ۱۸ جزیره هستند که در شمال اروپا و بین دریای نروژ و اقیانوس اطلس شمالی واقع شده اند (تقریبا در وسط نروژ و ایسلند). مساحت کل این جزایر ۱,۴۰۰ کیلومتر مربع بوده و طبق آمار سال ۲۰۱۰ حدودا ۵۰,۰۰۰ نفر در این جزایر زندگی میکنند.

  جزایر فارو جزو مناطق خودگردان دانمارک است (همچون گرینلند) و بیشتر امور بر عهده خود ساکنین است اما مسئولیت دفاع ارتشی, پلیس, قوه قضاییه, پول رایج و روابط با کشورهای خارجی بر عهده دانمارک است.

  خانه های کنار دریاچه در جزیره فارو

  با وجود اینکه جزایر فارو جزو اتحادیه اروپا و همچنین از مناطق شنگن نیست اما در هنگام سفر به این جزایر از مرزهای کشورهای عضو شنگن هیچگونه کنترلی برای پاسپورت وجود ندارد و به راحتی صورت میگیرد.

  تصویری از دریاچه ی جزیره فارو در اواخر آبان ماه

  گفته میشود اولین ساکنین جزایر فارو, راهبان ایرلندی بودند اما برای این موضوع اثبات قاطعی وجود ندارد. چیزی که اثبات شده است, حضور وایکینگها در این جزایر است که باعث شد به یک سکونتگاه دائمی تبدیل شود.

  محل ریخته شدن آب دریاچه به اقیانوس

  چیزی که جزایر فارو را بسیار معروف کرده است, انتشار تصاویر کشتار دسته جمعی نهنگها که یکی از رسومات رایج در این جزایر است میباشد.

  شکار دسته جمعی نهنگ(تصویر کدر شده است – با توجه به اینکه ممکن است برای برخی افراد دلخراش و زننده باشد)

  این کار نه تنها به عنوان یکی از رسومات قدیمی مردم,بلکه برای تهیه غذا نیز برای ساکنین این جزایر اهمیت دارد. شواهد نشان میدهد اولین بار این کار در سال ۱۵۸۴ میلادی صورت گرفت.

  مسئولین جزایر فارو اقدام به ساماندهی شکار نهنگها کرده اند اما هنوز این ساماندهی طبق کمیسیون بین المللی شکار نهنگ نمیباشد و به همین دلیل اعتراضات زیادی را به خود جلب کرده است.

  شکار نهنگ در اروپای شمالی

  طبق قوانین کنونی جزایر فارو, ساکنین مجازند هر ساله مجموعا صدها نهنگ را شکار کنند.

  هدایت نهنگها به ساحل

  نحوه شکار بدین صورت است که ابتدا توسط قایقهایی, گروه نهنگها محاصره شده و آنها را به سمت قسمت کم عمق آب هدایت میکنند. زمانی که نهنگها در قسمت کم عمق آب قرار گرفتند, با انداختن قلابهایی در سوراخ تنفسیشان, آنها را به ساحل میکشانند. در این شرایط که نهنگها دیگر امکان جابجایی را ندارند و در ساحل گیر افتاده اند, اقدام به بریدن سر آنها مینمایند تا از گوشت آنها استفاده کنند.

  شکار گروهی نهنگ

  گفتنی است در مراسم شکار, همه افراد میتوانند شرکت کنند و به عنوان یک فعالیت دسته جمعی به آن نگاه میشود. هر چند شاید این کار برای خیلی از ما غیر عادی و غیر انسانی به نظر بیاید اما باید دقت کرد مردم ساکن این جزیره صدها سال است که بدین صورت امرار معاش میکنند.

  مردمان جزیره فارو در لباس محلیشان که برای شرکت در یک مراسم بر تن کرده اند.

  ارسال شده در تاریخ ۲۲ مرداد, ۱۳۹۲ - توسط :

  شاید برایتان جالب باشد ...
  نظرات

  تبلیغات


  مهندس گرامی - با وارد کردن ایمیل خود در زیر میتوانید مطالب جدید سیویلتکت را در ایمیل خود دریافت کنید. با تشکر

  Email:

  تبلیغات متنی

  Visit Iran! Learn about the beauties of the cradle of civilization
  تبليغات متني
  تبليغ متني سايت و وبلاگ شما در اين مكان

  مطالب خواندنی عمران و معماری