if ( function_exists('register_sidebar') ) register_sidebar(array( 'name' => 'Homepage Sidebar', 'id' => 'homepage-sidebar', 'before_widget' => '', 'after_widget' => '
', 'before_title' => '
', 'after_title' => '
', )); function my_function_admin_bar(){ return false; } if ( function_exists('register_sidebar') ) { register_sidebar(array( 'name' => 'Promote', 'id' => 'promote-sidebar', 'description' => 'Appears as the sidebar on the promote page', 'before_widget' => '
 • ', 'after_widget' => '
 • ', 'before_title' => '

  ', 'after_title' => '

  ', )); } function catch_that_image() { global $post, $posts; $first_img = ''; ob_start(); ob_end_clean(); $output = preg_match_all('//i', $post->post_content, $matches); $first_img = $matches [1] [0]; // no image found display default image instead if(empty($first_img)){ $first_img = "/images/default.jpg"; } return $first_img; } add_filter( 'show_admin_bar' , 'my_function_admin_bar'); ?> شهرک تبهکاران هنگ کنگ! - سیویلتکت

  تبلیغات

   

  (امکاناتی از قبیل چت, ثبت و نمایش رزومه, تغییر حالت و ...)


   

  موضوعات

  آمار و اطلاعات

 • مطالب جدید را در ایمیل دریافت کنید!

  Email:
 • 

  آخرین ارسالهای انجمن
  
  لینک باکس مهندسی
  لینک باکس مهندسی دریافت کد لینک باکس برای نمایش در وبلاگ / وبسایت شما
  ارسال شده در دسته لیست ترین ها
  بازدید :

  Kowloon-Walled-City - پرتراکم ترین شهرک جهان

  شهرک دیواری کولون (Kowloon Walled City) در هنگ کنگ حدودا ۲۰ سال پیش تخریب شد. این شهرک که در گذشته یک قلعه نظامی چینی بوده است سالهای بعد از جنگ جهانی دوم خانه افراد بسیار زیادی بوده است. شاید بپرسید افراد زیاد یعنی چقدر؟ طبق آماری که توسط دولت چین در سال ۱۹۸۷ ارائه شد, این شهرک دیواری بیش از ۳۰,۰۰۰ نفر را در خود جای داده بود. ممکن است فکر کنید ۳۰,۰۰۰ نفر ساکن در یک شهرک رقم عجیبی نباشد اما مساحت کولون کمتر از ۰٫۰۳ کیلومتر مربع بوده است! این بدین معناست که تراکم جمعیت این شهرک دیواری چیزی بیش از ۱ میلیون نفر در هر کیلومتر مربع است (رقم دقیقتر: ۱۱۵۵۰۰۰ نفر به ازای هر کیلومتر مربع). برای اینکه تراکم بالای این شهرک راحتتر قابل درک باشد گفتنی است امروزه پر تراکم ترین شهر جهان مانیل در فیلیپین است که تراکم جمعیتی برابر با ۴۵,۸۵۸ نفر به ازای هر کیلومتر مربع دارد.

  شهرک تبهکاران

  شهرک عجیب کولون

  هنگ کنگ مدتها فعالیتهای صورت گرفته در شهرک دیواری کولون را نادیده میگرفت چون مافیاهای چینی این شهرک را اداره میکردند. وضعیت طوری بود که پلیس تنها با تعداد نیروهای بالا قادر به ورود به این شهرک بود و برای کنترل شهرک دشواری بسیاری داشت. آمار بالای قمار, فاحشگی, مصرف مواد مخدر و قتل این شهرک را به یک خانه ی بزرگ برای خلافکاران تبدیل کرده بود. امکانات رفاهی که هیچ, این شهرک حتی سیستم انتقال فاضلاب مناسبی هم نداشت. طوری که کوچه های باریک آن از فاضلاب و موشها پر شده بود. به دلیل تعداد بالای خانه ها, نور آفتاب هم به سختی به کوچه های باریک آن میرسید.

  کوچه های پرتراکم ترین شهرک دنیا

  در اوایل دهه ۹۰ میلادی, دولت سرانجام تصمیم گرفت یکبار برای همیشه مشکلات ناشی از این شهرک را از بین ببرد. به همین دلیل تصمیم به نابودی کامل آن گرفت. پس از اعلام دستور تخلیه در مارس ۱۹۹۳ تخریب این شهرک صورت گرفت. برای خروج افراد ساکن در این شهرک, دولت معادل بیش از ۳۵۰ میلیون دلار آمریکا غرامت پرداخت.

  خانه های شهرک Kowloon

  شهرک دیواری کولون هنگ کنگ از بیرون

  معماری ساختمانهای این شهرک در نوع خود منحصر به فرد بود. البته نه معماری ساختمانهای آن بلکه معماری شهرسازی (شهرک سازی) آن. تقریبا تمامی ساختمانهای ساخته شده در این شهرک ۱۰ طبقه هستند و از لحاظ استانداردهای معماری, فاصله آنها از همدیگر به هیچ وجه قابل قبول نیست. طوری که افراد قادر بودند از روی ساختمانهای این شهرک به طرف دیگر آن بروند بدون این که حتی یک قدم بر روی زمین بگذارند. کوچه ها و گذرگاه های این شهر تنها ۱ تا ۲ متر عرض داشتند. این موضوع باعث شده بود این شهرک از داخل همیشه تاریک باشد. از بیش از ۳۵۰ ساختمانهای موجود در این شهرک, تقریبا هیچکدام استاندارهای اولیه معماری را نداشتند. بیش از ۶۰% واحدهای موجود در این ساختمانها کمتر از ۲۳ متر مربع مساحت داشتند.

  پارک شهرک دیواری کولون

  پس از تخریب این شهرک, در زمین آن پارک شهرک دیواری کولون ساخته شد. امروزه این پارک با ۳۱,۰۰۰ متر مربع با داشتن برخی از عناصر تاریخی, تنها خاطره پر تراکم ترین شهرک دنیا را دارد.

  ارسال شده در تاریخ ۱۳ مهر, ۱۳۹۲ - توسط :

  نظرات

  ۲ دیدگاه برای مطلب “شهرک تبهکاران هنگ کنگ!”

  1. فرزان گفت:

   سلام چند وقت قبل تصویریسیاه وسفید ازپایتخت های معروف در این سایت دیدم ولی حالا که لازمش دارم پیداش نمی کنم خیلی گشتم میشه برام بفرستید یا ادرسشو در سایتتون بهم بگید ممنون

  2. علیرضا راحت گفت:

   با سلام

   مطالبی که احتمال بیشتری داده میشد مطلب مورد نظر شما باشد در زیر آورده شده اند. اگر هیچکدام از آنها آنچه به دنبالش بودید نیست, لطفا از قسمت جستجوی سایت استفاده نمایید.

   زیباترین خط افقهای جهان:
   http://www.civiltect.com/?p=5386 (قسمت ۱)
   http://www.civiltect.com/?p=5529 (قسمت ۲)

   مقایسه خط افق شهرهای جهان:
   http://www.civiltect.com/?p=3017 (قسمت ۱)
   http://www.civiltect.com/?p=3037 (قسمت ۲)

  تبلیغات


  مهندس گرامی - با وارد کردن ایمیل خود در زیر میتوانید مطالب جدید سیویلتکت را در ایمیل خود دریافت کنید. با تشکر

  Email:

  تبلیغات متنی

  Visit Iran! Learn about the beauties of the cradle of civilization
  تبليغات متني
  تبليغ متني سايت و وبلاگ شما در اين مكان

  مطالب خواندنی عمران و معماری