سنگی که جاذبه توریستی شد!

سنگ El Penol - کلمبیا

 La Piedra (سنگ به زبان اسپانیایی) یا سنگ El Penol یک سنگ یکپارچه در شهر Guatapé کلمبیا است که در هزاران سال پیش شکل یافته است. در گذشته مردمان ساکن این منطقه, این سنگ را پرستش میکردند.

سنگ El Penol - کلمبیا

اولین باری که کسی بطور رسمی با صخره نوردی به بالای این سنگ رفت, در سال 1954 بوده است. افراد دیگری نیز اقدام به اینکار کردند و به عنوان مثال در سال 2006 دو فرد در تلاشی 5 روزه به صخره نوردی از این سنگ پرداختند.

سنگ El Penol - کلمبیا

سازه بالای سنگ عظیم شهر Guatapé

زیست محیط این سنگ آنقدر منحصر به فرد است که در بالای آن یک گونه جدید گیاهی کشف شده است. به منظور جذب گردشگر, در بالای این سنگ یک محل بازدید ساخته شده است که بازدیدکنندگان میتوانند از منظره بالای این سنگ دیدن کنند. البته برای رسیدن به آن باید 740 پله را باید بالا بروید!

بالاترین نقطه این سنگ دارای 2,135 متر ارتفاع از سطح آبهای آزاد است. حجم سنگ موجود در حدود 185 متر مکعب و ارتفاع آن 385 متر است.

سنگ عظیم شهر Guatapé

 ساکنین شهر Guatapé با دیگر اهالی منطقه بر سر اینکه این سنگ متعلق به کدامین گروه است درگیریهایی داشته اند که باعث شد ساکنین شهر Guatapé سعی کنند نام شهر خود را بر روی سنگ بطور واضح بنویسند. اما این اقدام توسط اهالی منطقه متوقف شد و همانطور که در تصویر بالا مشاهده میکنید, تنها حرف G و بخشی از حرف U نوشته شده است. که هنوز به همین شکل باقی مانده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *