if ( function_exists('register_sidebar') ) register_sidebar(array( 'name' => 'Homepage Sidebar', 'id' => 'homepage-sidebar', 'before_widget' => '', 'after_widget' => '
', 'before_title' => '
', 'after_title' => '
', )); function my_function_admin_bar(){ return false; } if ( function_exists('register_sidebar') ) { register_sidebar(array( 'name' => 'Promote', 'id' => 'promote-sidebar', 'description' => 'Appears as the sidebar on the promote page', 'before_widget' => '
 • ', 'after_widget' => '
 • ', 'before_title' => '

  ', 'after_title' => '

  ', )); } function catch_that_image() { global $post, $posts; $first_img = ''; ob_start(); ob_end_clean(); $output = preg_match_all('//i', $post->post_content, $matches); $first_img = $matches [1] [0]; // no image found display default image instead if(empty($first_img)){ $first_img = "/images/default.jpg"; } return $first_img; } add_filter( 'show_admin_bar' , 'my_function_admin_bar'); ?> 10 سازه استثنایی و جذاب ساخته نشده - سیویلتکت

  تبلیغات

   

  (امکاناتی از قبیل چت, ثبت و نمایش رزومه, تغییر حالت و ...)


   

  موضوعات

  آمار و اطلاعات

 • مطالب جدید را در ایمیل دریافت کنید!

  Email:
 • 

  آخرین ارسالهای انجمن
  
  لینک باکس مهندسی
  لینک باکس مهندسی دریافت کد لینک باکس برای نمایش در وبلاگ / وبسایت شما
  ارسال شده در دسته لیست ترین ها
  بازدید :

  ۱۰ سازه استثنایی و جذاب که هیچوقت به مرحله ساخت نرسید.

  این سازه های استثنایی هر کدام به دلایلی به مرحله ساخت نرسید و تنها در حد یک طرح ایده آل باقی ماند. یکی از اصلی ترین دلایل اینکه چنین سازه هایی امکان ساخت نداشتند محدودیت مواد شناخته شده در دوره ای است که طرح مطرح شد.
  ۱۰- Hotel Attraction
  طراحی شده در سال ۱۹۰۸ برای شهر نیویورک
  Hotel Attraction بلندترین ساختمان در دوره طراحی بود که توسط آنتونی گادی طراحی شد. در این طرح ارتفاع کلی ساختمان ۳۶۰ متر بود که برای یک ساختمان در سال ۱۹۰۸ کاملا دست نیافتنی بود. درباره این سازه اطلاعات زیادی در دست نبود تا زمانی که یک مقاله با نام دنیای جدیدی به نام گادی انتشار یافت. (نام لاتین آرشیتکت: Antoni Gaudi)
  دانستنی جالب: نقاشی هایی از طرح Hotel Attraction برای ساخت در پروژه Ground Zero (محل سابق برجهای مرکز تجارت جهانی) در نظر گرفته شد.

  Hotel Attraction 1908

  ۹- Illinois
  طراحی شده در سال ۱۹۵۶ برای شیکاگو
  Illinois یک آسمانخراش رویایی با ارتفاع ۱ مایل ( ۱۶۰۹ متر) بود که توسط فرانک لوید رایت طراحی شد.
  رایت اعتقاد داشت ساخت سازه ای با چنین عظمت حتی در زمانی که این طرح آماده شد امکان پذیر بود. این آسمانخراش ۵۲۸ طبقه ای فضای خالصی در حدود ۱۸٫۴۶ میلیون فوت مربع اشغال میکرد.
  دانستنی جالب: چندین و چند مشکل در زمان طراحی این سازه به نظر آمد که یکی از مهمترین آنها فضای اشغالی آسانسورها بود که برای طبقات پایینی ایجاد مشکل میکرد زیرا فضای بیش از اندازه ای را اشغال میکرد.

  The Illinois 1956

  ۸- Fourth Grace
  طراحی شده در سال ۲۰۰۲ برای لیورپول انگلستان
  برخلاف نظر بسیاری از مردم که از این طرح به عنوان زشت ترین سازه ی جهان نام بردند طراح این سازه ویل آسلپ برنده جایزه یکی از بهترین طرحها شد و نام آنرا ” ابر” گذاشت. اسم Fourth Grace بعدها به دلیل اینکه در محل در نظر گرفته شده برای این طرح بین سه ساختمان تاریخی بود با نام The Three Graces.
  این پروژه در سال ۲۰۰۴ به دلیل هزینه گزاف آن منتفی شد.
  دانستنی جالب: Fourth Grace برای دفاتر اداری, یک هتل ۱۰۷ اتاقه و یک سالن ۵۰۰۰۰ فوت مربعی به همراه بار و رستوران و یک گالری نمایشی طراحی شده بود.

  Fourth Grace 2002

  ۷- Beacon of Progress
  طراحی شده در سال ۱۸۹۱ برای شیکاگو
  این طرح یک برج سنگی ۴۵۷ متری در پارک جکسون در شیکاگو است. معمار فرانسوی Désiré Despradelle  این این طرح را کشیده است که برنده جایزه بهترین طرح نیز گردیده.
  دانستنی جالب: در این برج یک آمفی تئاتر ۱۰۰۰۰۰ نفری در نظر گرفته شده بود با یک اسکلت کشویی که بر روی دریاچه میشیگان برای مسابقات قایقرانی باز میشد.

  Beacon of Progress 1891

  ۶- Ville Contemporaine
  طراحی شده در سال ۱۹۲۲ برای پاریس فرانسه
  Ville Contemporaine قرار بود خانه ی ۳ میلیون نفر شود. این طرح توسط معمار فرانسوی-سوئیسی آن Le Corbusier کشیده شد.
  قسمت مرکزی و اصلی طرح گروهی از آسمانخراشهای ۶۰ طبقه بود که با اسکلت فولادین و نمای شیشه درنظر گرفته شده بودند. در این طرح فضایی برای سکونت و همچنین برای دفاتر اداری ثروتمندترین افراد شهر درنظر گرفته شده.
  در مرکز این پروژه یک سیستم حمل و نقل چند طبقه در نظر گرفته شده بود با پارکینگهایی برای اتوبوسها و قطارها و همچنین یک اتوبان پرسرعت و یک فرودگاه در بالاترین طبقه.
  دانستنی جالب: برای سالیان زیادی است که مسئولین شهرداری پاریس نتوانستند جلوی رشد بی رویه این شهر را بگیرند. , Le Corbusier تصور میکرد با این طرحش میتواند به اسکان مردمان زیادی در پاریس کمک کند و ایجاد نوعی نظم در نحوه اسکان افراد کند.

  Ville Contemporaine 1922

  ۵- Tatlin’s Tower
  طراحی شده در سال ۱۹۱۷ برای سنت پترزبورگ روسیه
  برج  Tatlin میتوانست یک رقیب جدی برای برج ایفیل پاریس باشد. قرار بود این برج از مواد صنعتی آهن – شیشه – و استیل ساخته شود. این برج به عنوان یک نماد عصر نو درنظر گرفته شده بود. فرم اصلی برج یک مارپیچ دوقلو بود که تا ارتفاع ۴۰۰ متر به بالا میرفت. جایی که بازدیدکنندگان میتوانستند با کمک چندین ماشین مکانیکی درنظر گرفته شده جابجا شوند.
  دانستنی جالب: در قاعده سازه یک مکعب چرخان برای سخنرانی ها و کنفرانسها در نظر گرفته شده بود. این مکعب یک دور کامل خود را در مدت یک سال به پایان می رساند. یعنی با سرعت یک دور در سال میچرخید! در بالای این مکعب بزرگ یک مکعب کوچکتر نیز در نظر گرفته شده بود که با سرعتی معادل یک دور در ماه میچرخید.

  Tatlin’s Tower 1917

  ۴-Shimizu Mega-City Pyramid
  طراحی شده در سال ۲۰۰۴ برای توکیو ژاپن
  در این طرح قرار بود یک پیرامید بسیار عظیم بر روی خلیج توکیو ساخته شود.این هرم ۱۲ برابر هرم بزرگ مصر بود و محل سکونت ۷۵۰۰۰۰ نفر را فراهم میکرد. این سازه بزرگترین سازه ساخته شده توسط بشر میشد. هرم بزرگ تشکیل شده از ۵۵ هرم کوچکتر است که هرکدام از این اهرام کوچک به اندازه حدودی هتل Luxor در لاس وگاس هستند.
  دانستنی جالب: دلیل اینکه این طرح ساخته نشد نبود مصالح بسیار سبک ولی در عین حال بسیار قوی بود که در حال حاضر موجود نیست.

  Shimizu Mega-City Pyramid 2004

  ۳- Ultima Tower
  طراحی شده در سال ۱۹۹۱ برای سانفرانسیسکو کالیفرنیا
  این طرح مطمئنا بیشتر از اینکه به عنوان یک طرح واقعی در نظر گرفته شود به عنوان یک رویای معماری درنظر گرفته میشود. اما با این حال به دلیل جذابیت فراوان آن من این برج را در لیست آوردم. آرشیتکت آن Eugene Tsui originally  با مطرح کردن این طرح استثنایی به دنبال راه حلی برای فشردگی زیاد جمعیت در سانفرانسیسکو بود.
  این طرح بسیار عجیب به کمک اختلاف فشار هوای بین بالای برج و پایین آن برق تولید میکرد! برج اوتیما ۵۰۰ طبقه داشت و ارتفاعی معادل ۲ مایل! که محل سکونت در حدود ۱ میلیون نفر میشد.
  دانستنی جالب: فرم اصلی این طرح از روی بزرگترین لانه های موریانه آفریقایی الهام گرفته شده است.

  Ultima Tower 1991

  ۲- Palace of Soviets
  طراحی شده در سال ۱۹۳۳ برای مسکو اتحاد جماهیر شوروی
  اگر این طرح به مرحله تکمیل میرسید بزرگترین سازه جهان میشد. قرار بود این طرح در محل  کلیسای تخریب شده Christ the Saviour ساخته شود.
  یک مسابقه جهانی طراحی قصر برای این محل ۲۷۲ طرح اولیه از معماران دور دنیا دریافت کرد. برنده این مسابقه Boris Iofan بود.
  دانستنی جالب: ساخت این پروژه در سال ۱۹۳۷ شروع شد اما به دلیل هجوم ژرمانها متوقف شد. در سال ۱۹۴۲ فریمهای استیل این پروژه برای استفاده در پلسازی جدا شد. همچنین کلیسای بزرگ بین سالهای ۱۹۹۵-۲۰۰۰ مجددا ساخته شد.

  Palace of Soviets 1933

  ۱- Volkshalle (The Great Dome)
  طراحی شده در سال ۱۹۳۰ برای برلین آلمان
  Volkshalle ( گنبد عظیم مردم) یک ساختمان نمادین بسیار بزرگ بود که توسط آدولف هیتلر برنامه ریزی شده بود و قرار بود توسط معمار وی Albert Speer ساخته شود.
  قرار بود این گنبد بزرگ مهمترین و بزرگترین سازه در برلین شود هم از لحاظ اندازه و هم از لحاظ اهمیت و نمادین. در واقع قرار بود نماد اصلی شهر برلین شود. اما به دلیل اتمام جنگ این سازه عظیم هیچگاه ساخته نشد.
  دانستنی جالب: یکی از جالبترین موضوعات این طرح این بود که اگر به تصویر زیر نگاه کنید در مرکز تصویر مجسمه یک عقاب که نماد نازی ها بود را مشاهده میکنید. این مجسمه طوری جاگذاری شده بود که در یک زمان معیین (یکبار در سال) سایه این مجسمه به همراه دیوار پشت آن تصویر صورت هیتلر را میساخت. اگر به تصویر دقت کنید این موضوع را به صورت واضح مشاهده خواهید کرد.

  Volkshalle (The Great Dome) 1930

  ارسال شده در تاریخ ۱۲ دی, ۱۳۸۹ - توسط :

  نظرات

  تبلیغات


  مهندس گرامی - با وارد کردن ایمیل خود در زیر میتوانید مطالب جدید سیویلتکت را در ایمیل خود دریافت کنید. با تشکر

  Email:

  تبلیغات متنی

  Visit Iran! Learn about the beauties of the cradle of civilization
  تبليغات متني
  تبليغ متني سايت و وبلاگ شما در اين مكان

  مطالب خواندنی عمران و معماری