برج بانک آمریکا (U.S. Bank Tower)

کد آسمانخراش در سایت: 021

برج بانک آمریکا (U.S. Bank Tower) که قبلا به نامهای برج کتابخانه ( Library Tower) و اولین مرکز بین ایالتی بانک جهانی ( First Interstate Bank World Center) معروف بوده است یک آسمانخراش 310 متری در لس آنجلس کالیفرنیا است.
این برج بلندترین ساختمان در کالیفرنیا و دهمین ساختمان از لحاظ بلندی در آمریکا است. همچنین 43ام در جهان است. این آسمانخراش طوری طراحی شده است که بتواند زلزله هایی را تا شدت 8.3 مقیاس ریشتر تحمل کند. این آسمانخراش دارای 73 طبقه در بالای زمین و 2 طبقه مخصوص پارکینگ در زیر سطح زمین است.
ساخت این سازه در سال 1987 شروع و در سال 1989 به اتمام رسید. هزینه ساخت آن 350 میلیون دلار اعلام شد. این برج یکی از شناخته شده ترین ساختمان های لس آنجلس است.
مساحت کل طبقات = 121000 متر مربع
تعداد آسانسور = 24
برج بانک آمریکا (U.S. Bank Tower) کالیفرنیا

بلندترین برج کالیفرنیا - برج بانک آمریکا (U.S. Bank Tower)
اولین مرکز بین ایالتی بانک جهانی ( First Interstate Bank World Center)

2 دیدگاه در “برج بانک آمریکا (U.S. Bank Tower)”

 1. با سلام

  ساختمانها بر اساس ضریبی از شتاب زمین طراحی می شوند. زلزله با بزرگی 8 ریشتر با توجه به عمق و فاصله از ساختمان می تواند اثرات متفاوتی بر ساختمان بگذارد.

  با تشکر

 2. با سلام
  بله حق با شما است. اتفاقا در مورد همین موضوع مدتها پیش مقاله ای در سیویلتکت منتشر کردیم: http://www.civiltect.com/?p=3843

  اما با توجه به اینکه این اشتباه بسیار جا افتاده است و بسیاری از دوستان به دنبال چنین اطلاعاتی هستند این موضوع در توضیحات آسمانخراش مربوطه ذکر شده است. در واقع اصطلاحی است که همه میدانیم اشتباه است اما باز آنرا به زبان می آوریم!

  ممنون از دقتتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *