if ( function_exists('register_sidebar') ) register_sidebar(array( 'name' => 'Homepage Sidebar', 'id' => 'homepage-sidebar', 'before_widget' => '', 'after_widget' => '
', 'before_title' => '
', 'after_title' => '
', )); function my_function_admin_bar(){ return false; } if ( function_exists('register_sidebar') ) { register_sidebar(array( 'name' => 'Promote', 'id' => 'promote-sidebar', 'description' => 'Appears as the sidebar on the promote page', 'before_widget' => '
 • ', 'after_widget' => '
 • ', 'before_title' => '

  ', 'after_title' => '

  ', )); } function catch_that_image() { global $post, $posts; $first_img = ''; ob_start(); ob_end_clean(); $output = preg_match_all('//i', $post->post_content, $matches); $first_img = $matches [1] [0]; // no image found display default image instead if(empty($first_img)){ $first_img = "/images/default.jpg"; } return $first_img; } add_filter( 'show_admin_bar' , 'my_function_admin_bar'); ?> ریزش در هتل هایت کانزاس سیتی - سیویلتکت

  تبلیغات

   

  (امکاناتی از قبیل چت, ثبت و نمایش رزومه, تغییر حالت و ...)


   

  موضوعات

  آمار و اطلاعات

 • مطالب جدید را در ایمیل دریافت کنید!

  Email:
 • 

  آخرین ارسالهای انجمن
  
  لینک باکس مهندسی
  لینک باکس مهندسی دریافت کد لینک باکس برای نمایش در وبلاگ / وبسایت شما
  ارسال شده در دسته فاجعه های مهندسی
  بازدید :

  در تاریخ ۱۷ جولای ۱۹۸۱ در هتل هایت کانزاس سیتی در آمریکا با ریزش قسمتی از محل تجمع بازدیدکنندگان از مراسم رقص ۱۱۴ نفر کشته و بیش از ۲۰۰ نفر زخمی شدند. در آن زمان این حادثه بزرگترین و پر تلفات ترین فاجعه مهندسی بود در تاریخ آمریکا بود.

  ساخت هتل ۴۰ طبقه هایت در سال ۱۹۷۸ آغاز شد و در تاریخ ۱۹۸۰ این هتل افتتاح شد. اما در سال ۱۹۷۹ به دلیل ریزش  ۲۵۰ متر مربع از سقف سالن اجتماعات بنا به شکست یکی از اتصالات باعث برخی نگرانی ها شد.

  اما ریزش قسمت تماشاگران این هتل فاجعه ای غیر قابل جبران بوجود آورد.

  یکی از مشخصه های بسیار جدید این هتل وجود قسمتهای معلق برای تماشاگران در لابی هتل بود. بدین صورت که در طبقات دوم, سوم و چهارم این لابی سازه هایی معلق از سقف برای بازدیدکنندگان در نظر گرفته شده بود. طول این سازه ها تقریبا ۳۷ متر بود و از فولاد, استیل و شیشه ساخته شده بودند. همچنین وزن آنها تقریبا ۲۹۰۰۰ کیلوگرم بود. قسمت تماشاگاه طبقه چهارم مستقیما بالای تماشاگاه طبقه دوم قرار میگرفت.

  در ۱۷ جولای ۱۹۸۱ تقریبا ۱۶۰۰ نفر برای شرکت و تماشای مسابقه رقص در این سالن جمع شدند. در ساعت ۷:۰۵ عصر حدودا ۴۰ نفر در تماشاگاه طبقه دوم و افراد بیشتری در طبقات سوم و چهارم ایستاده بودند. همانطور که ذکر شد تماشاگاه طبقه چهارم مستقیما بالای تماشاگاه طبقه دوم قرار گرفته بود ولی تماشاگاه طبقه سوم چند متر آنطرفتر واقع شده بود. به دلیل مشکلات ساخت و اشتباهات مهندسی این سیستم طوری طراحی شده بود که باعث میشد وزن وارد بر تیرهای حمال طبقه چهارم تقریبا دو برابر شود و همچنین وزن بیشتری بر میله های رابط دو طبقه چهارم و دوم وارد شود. طوری که  با اینکار وزن مرده خود سازه به سختی قابل تحمل بود. با توجه به تعداد زیاد بازدیدکنندگان که بر روی تماشاگاه طبقه چهارم ایستاده بودند باعث ریزش سازه شد و قسمت طبقه چهارم بر روی طبقه دوم ریزش کرد و هر دوی طبقات به روی زمین لابی ریخته شدند. در پی این حادثه ۱۱۴ نفر کشته و بیش از ۲۰۰ نفر به شدت زخمی شدند.

  بعد از ریزش به دلیل شکست لوله های آب هتل و نبود خروجی لابی به سرعت از آب پر میشد. چون آب این لوله ها از تانکهای مخصوص در هتل تامین میشد امکان بستن لوله های آب از بیرون وجود نداشت. این موضوع باعث گردید افراد زنده در داخل لابی در خطر غرق شدن قرار بگیرند. پس از بررسی های لازم معلوم شد در ورودی لابی باعث گیر افتادن آب در ان میشود به همین دلیل به دستور رئیس آتش نشانی با بولدوزر در ورودی کنده شد و آب جمع شده خارج گشت.

  پس از تحقیقاتی که توسط روزنامه ستاره کانزاس سیتی صورت گرفت علت این فاجعه معلوم شد. در طرح اصلی قرار بود تماشاگاه ها طوری طراحی شوند که هر کدام از آنها با اتصالات به سقف تنها وزن خود را تحمل کنند اما در طراحی بازنگری شده اتصالات طبقه چهارم باید هم وزن خودش و هم وزن طبقه دوم را تحمل میکرد. این تحقیقات باعث برنده شدن جایزه پولیتزر برای روزنامه مذکور شد.

  تفاوت در طرح اجرا شده و طرح اصلی

  تیر طبقه چهارم بعد از فاجعه

  ریزش طبقات دوم و چهارم در لابی

  ارسال شده در تاریخ ۱۲ بهمن, ۱۳۸۹ - توسط :

  نظرات

  تبلیغات


  مهندس گرامی - با وارد کردن ایمیل خود در زیر میتوانید مطالب جدید سیویلتکت را در ایمیل خود دریافت کنید. با تشکر

  Email:

  تبلیغات متنی

  Visit Iran! Learn about the beauties of the cradle of civilization
  تبليغات متني
  تبليغ متني سايت و وبلاگ شما در اين مكان

  مطالب خواندنی عمران و معماری