تصادف بیل مکانیکی معکوس با پل بتنی!

در طی یک حادثه عجیب در روز 13 فوریه سال 2006 میلادی یک دستگاه بیل مکانیکی معکوس با پل خیابان Hall  در کانزاس (آمریکا) تصادف کرد و باعث خرابی قسمتی از پل شد.

 

تخریب پل بر اثر تصادف بیل مکانیکی معکوس با آن

پل Hall Street دارای 4 لین عبور ترافیک است و طول کلی آن 268.5 فوت میباشد.

 

تصویر تصادف بیل مکانیکی معکوس با پل بتنی

 

بعد از این حادثه تیمی از مهندسین عمران برای ترمیم این پل و بازگشایی مسیر عبور ترافیک جمع آوری شدند. پس از بررسی های انجام شده معلوم شد قسمتی به طول 6 فوت از شبکه اصلی سازه پل در سمت غربی پل و همچنین 12 فوت از پل در قسمت پایینی سمت شرقی پل از بین رفته اند. دیگر قسمتهای پل نیز با وجود اینکه آسیب زیادی ندیده بودند اما ترکهای بسیاری در آنها دیده میشد. همچنین آرماتورهای بکار گرفته شده در این قسمت پل با توجه به برخورد بازوی بیل مکانیکی از جا کنده شده بودند.

 

گیر کردن بازوی بیل مکانیکی در پل

با وجود این خسارتها خم شدگی پل بسیار ناچیز بود و همچنین تا چند ساعت بعد از تصادف ترکهای جدیدی در پل ایجاد نشد که این خود یک نشانه مثبت به حساب می آمد. در اولین فرصت پایه های موقتی برای پل در نظر گرفته شد تا از تخریب بیشتر آن جلوگیری شود و همچنین بتوان پل را برای بازسازی مطمئن کرد. با قرار دادن این 4 پایه موقت قسمتی از پل تقریبا به حالت معلق در آمد و امکان خارج کردن بیل مکانیکی فراهم شد.

 

پایه های موقت بکار برده شده برای بازسازی پل

پس از این نوبت به بازسازی پل رسید که این امر با کندن قسمت تخریب شده پل و وصله کردن آرماتورها آغاز شد. سپس با ایجاد یک سازه موقت بتن مورد نیاز در محل ریخته شد. همانطور که در تصاویر زیر میبینید:

آرماتورهای بکار برده شده برای وصله زدن

 

سازه موقت برای قالب گیری بتن

از زمان تصادف بیل مکانیکی معکوس با پل تا زمان بازگشایی آن برای ترافیک 6 ماه زمان صرف شد.

این تصویر بعد از بازسازی پل است که مشاهده میکنید قسمت بازسازی شده از دیگر قسمتهای پل به سختی قابل تشخیص است.

پل خیابان Hall بعد از بازسازی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *