if ( function_exists('register_sidebar') ) register_sidebar(array( 'name' => 'Homepage Sidebar', 'id' => 'homepage-sidebar', 'before_widget' => '', 'after_widget' => '
', 'before_title' => '
', 'after_title' => '
', )); function my_function_admin_bar(){ return false; } if ( function_exists('register_sidebar') ) { register_sidebar(array( 'name' => 'Promote', 'id' => 'promote-sidebar', 'description' => 'Appears as the sidebar on the promote page', 'before_widget' => '
 • ', 'after_widget' => '
 • ', 'before_title' => '

  ', 'after_title' => '

  ', )); } function catch_that_image() { global $post, $posts; $first_img = ''; ob_start(); ob_end_clean(); $output = preg_match_all('//i', $post->post_content, $matches); $first_img = $matches [1] [0]; // no image found display default image instead if(empty($first_img)){ $first_img = "/images/default.jpg"; } return $first_img; } add_filter( 'show_admin_bar' , 'my_function_admin_bar'); ?> گذشته و حال: سرعت باور نکردنی توسعه شهری (مقایسه تصویری) - سیویلتکت

  تبلیغات

   

  (امکاناتی از قبیل چت, ثبت و نمایش رزومه, تغییر حالت و ...)


   

  موضوعات

  آمار و اطلاعات

 • مطالب جدید را در ایمیل دریافت کنید!

  Email:
 • 

  آخرین ارسالهای انجمن
  
  لینک باکس مهندسی
  لینک باکس مهندسی دریافت کد لینک باکس برای نمایش در وبلاگ / وبسایت شما

  در این مقاله چندین تصویر گذشته و حال نقاط مختلف جهان در کنار یکدیگر قرار داده شده است تا سرعت بی نظیر توسعه شهری نمایش داده شود.

   

  گذشته و حال: سرعت باور نکردنی توسعه شهری (مقایسه تصویری)

  شانگهای چین – ۱۹۹۰ و ۲۰۱۰

  توسعه شهری شانگهای چین

   

   

  با مقایسه دو تصویر بالا شاید تصورش سخت باشد که تصویر اول تنها ۲۰ سال قبل از تصویر دوم میباشد!

   

  دبی – ۱۹۹۰ و ۲۰۰۳ و ۲۰۰۷

  توسعه شهری دبی

  توسعه شهری دبی

  ۲۱ سال پیش دبی یک صحرای خالی بود. اما در این ۲۱ سال چه اتفاقی افتاده است؟! با مقایسه این ۳ تصویر خواهید دید چگونه دبی, از یک صحرای بی آب و علف به مرکز عجیبترین و بزرگترین پروژه های عمرانی و معماری تبدیل شده است.

   

  بانکوک تایلند – ۱۹۸۸ و ۲۰۰۷:

  توسعه شهری بانکوک

  اگر به خط افق در این دو تصویر نگاه کنید میتوانید تعداد زیادی ساختمانهای بلند و برجهایی را که در طی تنها ۱۹ سال در بانکوک ساخته شده اند را مشاهده فرمایید. همچنین تقاطع خیابان و تغییرات آن نیز جالب است.

   

  شهر پاناما در پاناما – ۱۹۳۰ و ۲۰۰۹:

  توسعه شهری پاناما سیتی

  شهر پاناما یکی از پرسرعتترین شهرهای در حال رشد است. همانطور که میبینید در تصویر اول این شهر تنها یک روستای کوچک بوده ولی در تصویر دوم به یکی از بزرگترین مراکز آمریکای مرکزی تبدیل شده است.

   

   

  لندن انگلیس – ۱۹۷۰ و ۲۰۰۶:

  توسعه شهری لندن

  در این مدت مردمان لندن شاهد ساخت چندین و چند برج و ساختمان مدرن در شهر خود بوده اند. (تصاویر اول و سوم در سال ۲۰۰۶ گرفته شده اند و تصاویر دوم و چهارم در اواسط دهه ۷۰ میلادی)

   

  توکیو ژاپن – ۱۹۶۰ و ۲۰۱۰:

  توسعه شهری توکیو

  سرعت رشد شهر توکیو برای همه عیان است اما مشاهده میشود در تصویر اول (که درست پس از ساخت برج توکیو گرفته شده است) خانه های اطراف برج توکیو از خانه های سنتی ژاپنی هستند. اما در تصویر دوم با وجود اینکه برج توکیو همانند گذشته باقی مانده اما محیط اطرافش بیشترین تغییرات را داشته است. بجای آن خانه های سنتی و کوتاه اکنون برجها و آسمانخراشهای بلند ساخته شده است.

   

  آتلانتا جورجیا – ۱۹۶۴ و ۲۰۰۴:

  توسعه شهری آتلانتا

  نمای آتلانتا از روی پل خیابان شمالی را در دو تصویر بالا مشاهده میکنید.

   

   

  لاس وگاس نوادا – ۱۹۵۴ و ۲۰۰۹:

  توسعه شهری لاس وگاس

  شاید این تغییرات مشاهده شده در دو تصویر بالا در بازه زمانی کوتاهی انجام نشده باشد اما این تغییرات برای مدت حدودا ۵۵ سال واقعا بی نظیر است. در مدت ۵۵ سال یک بیابان به بزرگترین مرکز تفریحی جهان و یکی از پربازدیدترین شهرهای توریستی دنیا تبدیل میشود.

   

  پاریس فرانسه – ۱۹۰۰ و ۱۹۶۰ و ۲۰۰۶:

  مقایسه پاریس با گذشت زمان

  پاریس یکی از شهرهایی است که شاید به نظر بیاید تغییرات زیادی در آن در طول چند سال اخیر مشاهده نشود. همانطور که در تصاویر اول میبینید خیلی از مناطق مرکز شهر بدون تغییر زیادی باقی مانده اند اما در زیر تصویری از یک منطقه تجاری اداری شهر پاریس قرار گرفته است که به شما کمک میکند تغییرات ایجاد شده در این شهر را راحتتر مشاهده کنید:

  توسعه شهری پاریس

  نیویورک – ۱۹۵۴ و ۱۹۸۵ و ۲۰۰۹:

  توسعه شهری نیویورک (سال ۱۹۵۴)

   

  توسعه شهری نیویورک (سال ۱۹۸۵)

  توسعه شهری نیویورک (سال ۲۰۰۹)

   

  شاید شما تصور کنید نیویورک در طول این مدت باید تغییرات باور نکردنی کرده باشد. زیرا همانطور که میدانید نیویورک یکی از بیشترین تعداد آسمانخراشهای جهان را در خود جای داده است. اما با مقایسه این ۳ تصویر مشاهده میکنید از سال ۱۹۵۴ تا ۲۰۰۹ میلادی تغییرات زیادی در خط افق آسمان نیویورک رخ نداده است. در واقع این موضوع نشان میدهد نیویورک در سال ۱۹۵۴ چقدر پیشرفته بوده است!

   

  Shenzhen چین – ۱۹۷۹ – ۲۰۰۵:

  توسعه شهری Shenzhen چین

  این شهر پر سرعتترین توسعه شهری را در چین ( و شاید حتی در دنیا! ) داشته است. در حوالی سال ۱۹۷۹ این شهر تنها یک روستای کوچک بوده است که با سرریز شدن سرمایه های خارجی به این شهر, آنرا به یکی از مدرنترین شهرهای دنیا تبدیل کرده است. تغییرات بوجود آمده در این شهر در عرض مدت ۲۵ سال واقعا شگفت انگیز است.

   

   
  بر چسب های نوشته : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
  ارسال شده در تاریخ ۲۷ فروردین, ۱۳۹۰ - توسط :

  نظرات

  یک دیدگاه برای مطلب “گذشته و حال: سرعت باور نکردنی توسعه شهری (مقایسه تصویری)”

  1. m21 گفت:

   ایران پس چی شد؟؟؟؟؟؟

  تبلیغات


  مهندس گرامی - با وارد کردن ایمیل خود در زیر میتوانید مطالب جدید سیویلتکت را در ایمیل خود دریافت کنید. با تشکر

  Email:

  تبلیغات متنی

  Visit Iran! Learn about the beauties of the cradle of civilization
  تبليغات متني
  تبليغ متني سايت و وبلاگ شما در اين مكان

  مطالب خواندنی عمران و معماری