مزرعه عمودی شهری برای نیویورک

مزرعه عمودی شهری با نام سنجاقک برای نیویورک

حدس میزنید ایده این طرح از کجا برگرفته شده است؟! با کمی دقت در تصویر طرح به سادگی میتوان متوجه شد: از یک سنجاقک! همانطور که میدانید بسیاری از طرحهای جالب از ایده های ساده بوجود آمده اند اما ایده گرفتن از یک سنجاقک در نوع خود بسیار کم نظیر است! به همین دلیل نام این طرح سنجاقک انتخاب شده است.

نمای داخلی مزرعه عمودی در تراکم شهری

معمار بلژیکی این طرح, Vincent Callebaut گفته است این مزرعه عمودی شهری را برای تامین نیاز روز افزون فضای سبز و پرورش محصولات کشاورزی با توجه به رشد جمعیت طراحی کرده است.این طرح پیشنهادی برای جزیره روزولت در نیویورک میباشد که میتواند علاوه بر تامین برخی مایحتاج کشاورزی برای تولید انرژی در محیط شهری استفاده شود.

تصاویری از طرح مزرعه عمودی - راهکاری نوین برای رفع نیاز غذایی جمعیت روز افزون شهرهای شلوغ

این مزرعه عمودی دارای 132 طبقه در بیش از 600 متر ارتفاع است. “سنجاقک” میتواند بیش از 28 زمینه کشاورزی متنوع را در خود جای دهد. انواع میوه ها – سبزیجاتها – غلاتها و حتی تولید گوشت و لبنیات.همچنین در داخل این مزرعه عمودی فضاهای متعددی برای دفاتر اداری و آزمایشگاه های تحقیقاتی در نظر گرفته شده است.ترکیب نیروهای خورشیدی و بادی سنجاقک را به یک طرح 100% خودکفا از لحاظ تامین انرژی تبدیل کرده است. همچنین در این طرح از آب باران برای آبیاری مزارع استفاده میشود.

طرح مزرعه عمودی شهری
تصویری از طرح مزرعه عمودی که در پس زمینه آن میتوانید خط افق زیبای شهر نیویورک را ببینید

یک دیدگاه در “مزرعه عمودی شهری برای نیویورک”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *