پاویلیون ساخته شده از قطعات غول پیکر لگو (Lego)

پاویلیون ساخته شده از قطعات غول پیکر لگو ( Lego )

شرکت هلندی LOOS.FM یک پاویلیون به شکل کلیسا, ساخته شده از قطعات غول پیکر لگو را طراحی و اجرا کرده است که ارتفاع آن به 20 متر میرسد. این پاویلیون دیدنی برای فستیوال Grenswerk در Enschede هلند در نظر گرفته شده بود.

قطعات لگویی استفاده شده برای ساخت این سازه منحصر به فرد در واقع از بلوکهای بتنی رنگ شده ساخته شده بودند که نام شرکت سازنده آنها Legioblocks است. این بلوکها را میتوان همانند قطعات لگوی واقعی از همدیگر جدا کرد و مجددا در جای دیگر استفاده نمود و درگیری آنها درست مشابه لگو است.

قطعات عظیم لگو ( Lego ) در ساخت یک پاویلیون به شکل کلیسا

در مورد پاویلیون کلیسایی طراحی شده توسط این بلوکهای Lego مانند باید گفت طراحان آن به دنبال طرحی منحصر به فرد بودند که در همان نگاه اول بتوانند منظور خود را به بیننده برسانند. و البته با توجه به موقت بودن این پاویلیون استفاده از بلوکهای Legioblocks و رنگامیزی آنها به شکل لگوی اسباب بازی نهایتا انتخاب شد.

نمایی از داخل غرفه ساخته شده از قطعات بزرگ لگو

آنها این قطعات را طوری در کنار همدیگر قرار دادند تا بین دیوارها فضاهای بازی وجود داشته باشد که این موضوع امکان گردش های بهتر را برای سازه فراهم میکند.

گفتنی است پس از پایان فستیوال این پاویلیون به سادگی برچیده شد و بلوکهای آن سالم و قابل استفاده در پروژه های دیگر از یکدیگر جدا شدند.

نقشه های پاویلیون ساخته شده در هلند

(برای بزرگنمایی تصویر بالا بر رویش کلیک کنید)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *