if ( function_exists('register_sidebar') ) register_sidebar(array( 'name' => 'Homepage Sidebar', 'id' => 'homepage-sidebar', 'before_widget' => '', 'after_widget' => '
', 'before_title' => '
', 'after_title' => '
', )); function my_function_admin_bar(){ return false; } if ( function_exists('register_sidebar') ) { register_sidebar(array( 'name' => 'Promote', 'id' => 'promote-sidebar', 'description' => 'Appears as the sidebar on the promote page', 'before_widget' => '
 • ', 'after_widget' => '
 • ', 'before_title' => '

  ', 'after_title' => '

  ', )); } function catch_that_image() { global $post, $posts; $first_img = ''; ob_start(); ob_end_clean(); $output = preg_match_all('//i', $post->post_content, $matches); $first_img = $matches [1] [0]; // no image found display default image instead if(empty($first_img)){ $first_img = "/images/default.jpg"; } return $first_img; } add_filter( 'show_admin_bar' , 'my_function_admin_bar'); ?> 10 کلیسای متفاوت دنیا! - سیویلتکت

  تبلیغات

   

  (امکاناتی از قبیل چت, ثبت و نمایش رزومه, تغییر حالت و ...)


   

  موضوعات

  آمار و اطلاعات

 • مطالب جدید را در ایمیل دریافت کنید!

  Email:
 • 

  آخرین ارسالهای انجمن
  
  لینک باکس مهندسی
  لینک باکس مهندسی دریافت کد لینک باکس برای نمایش در وبلاگ / وبسایت شما
  بازدید :

  ۱-      کلیسای ارگانیک – ایتالیا

  کلیسای ارگانیک ساخته شده از درختان زنده

  این کلیسا که در حومه برگامو واقع شده است در واقع ساخته شده از درختان است. طراح آن هنرمند ایتالیایی, Giuliano Mauri است. این سازه را میتوان یکی از جالبترین سازه های ارگانیک جهان دانست. در سال ۲۰۰۱ این هنرمند با ذوق به دلیل علاقه ای که به طبیعت داشت این طرح را برنامه ریزی کرد اما متاسفانه در سال ۲۰۰۹ بطور ناگهانی در گذشت و هیچوقت نتوانست نتیجه کار خود را مشاهده کند. اما برای بزرگداشت وی این پروژه در سال ۲۰۱۰ اجرا شد. قاب ساختمانی این کلیسا از ۴۲ ستون که هر کدام از چندین نهال  صنوبر تشکیل شده شکل خواهد گرفت. البته توسط یک سری از شاخه های درخت بلوط و فندوق برای شکلدهی اولیه به نهالها استفاده شده است. به مرور زمان این کلیسا شکل گرفته و یک سازه حیرت انگیز را ایجاد خواهد کرد. (قبلا در سیویلتکت پروژه ی دیگری از معماری درختان زنده توضیح داده شده بود که میتوانید آنرا از اینجا مطالعه بفرمایید.)

  ۲-      کلیسایی به سبک لگو (LEGO) – هلند

  کلیسای لگویی (LEGO) هلند

  این سازه در واقع از بلوکهای LEGIOBLOCK بتنی ساخته شده اند که ظاهری شبیه لگو بازی دارند. البته گفتنی است این سازه تنها ظاهر کلیسا را دارد و در واقع یک پاویلیون است. (برای اطلاعات بیشتر درباره این سازه و بلوکهای LEGIO اینجا کلیک فرمایید.)

  ۳-      کلیسای استخوانی – جمهوری چک

  کلیسای استخوانی - معرفی عجیب ترین و متفاوت ترین کلیساها

  شاید کلیسای Sedlec Ossuary از بیرون زیاد خاص به نظر نرسد. در نگاه اول شما تصور خواهید کرد یک کلیسای کوچک محلی است اما با ورود به آن متوجه خواهید شد چرا یکی از منحصر به فردترین کلیساهای دنیا است: این کلیسا با ۴۰,۰۰۰ استخوان انسان تزئین شده است! به همین دلیل این کلیسا با نام کلیسای استخوان معروف شده است.

  یکی از جالبترین تزئینات این کلیسا, لوستر مرکزی آن است که در آن حداقل یکی از هرکدام از استخوانهای انسان استفاده شده است.

  ۴-      کلیسای برفی – آلمان

  کلیسای برفی - ساخته شده تماما از برف

  کلیسای برفی توسط روستاییان در سال ۲۰۱۱ در جنگل باوریا ساخته شد. این کلیسا که نزدیک مرز چک است در تاریخ ۲۸ دسامبر ۲۰۱۱ برای بازدید عموم افتتاح شد. این کلیسا برای یادبود کلیسای دیگری که در سال ۱۹۱۱ (درست ۱۰۰ سال قبل) در این مکان به نشان اعتراض ساخته شده بود, ساخته شد. در واقع کلیسای ساخته شده در سال ۱۹۱۱ به این دلیل بود که نزدیکترین کلیسا به این روستا ۹۰ دقیقه پیاده روی فاصله داشت به همین دلیل روستاییان این کلیسا را به نشان اعتراض از برف ساخته بودند که شاید باعث جلب توجه شود. هزینه ساخت این کلیسا ۱۰۰,۰۰۰ یورو بوده است که از ۱,۴۰۰ متر مکعب برف و یخ ساخته شده است.

  ۵-      کلیسای تانکی – هلند

  کلیسای تانکی هلند - جالبترین کلیساهای دنیا

  این کلیسا که توسط هنرمند هلندی, Chris Kuksi , ساخته شده است در واقع با هدف نوعی کنایه و تضاد طراحی شده است. زیرا معمولا کلیسا مکانی مقدس و مخصوص صلح است اما ساخت آن بر روی یک تانک جنگی, دوگانگی را نشان میدهد.

  ۶-      کلیسای بادی – هلند

  کلیسای بادی هلند

  این کلیسای بادی که توسط FranK Los طراحی شده است قادر است در هر مکانی که به آن نیاز است مورد استفاده قرار گیرد, تنها کافی است تلمبه بادی آنرا فعال کرده و ببینید که یک کلیسای کوچک در مقابل شما ظاهر میشود! ابعاد آن ۵ در ۶ در ۸ متر بوده و قادر است تا ۳۰ نفر را در خود جای دهد. این کلیسا قرار است در سرتاسر هلند به گردش در بیاید و در مکانهای مختلف به بازدید عموم در بیاید.

  ۷-      کلیسای شفاف – بلژیک

  کلیسای شفاف بلژیک

  این کلیسای شگفت انگیز که توسط Pieterjan Gijs و Arnout Van Vaerenbergh طراحی شده است طوری است که امکان عبور نور را از خود داده و شما میتوانید از داخل آن پشتش را ببینید. این کلیسای شفاف در منطقه Haspengouw واقع شده است. این کلیسا از ۲۰۰۰ قطعه فولادی ساخته شده است و با توجه به موقعیت فرد میتواند هم کاملا توپر به نظر برسد و هم کاملا نامرئی و شفاف!

  ۸-      کوچکترین کلیسای دنیا – نیویورک آمریکا

  کوچکترین کلیسای دنیا

  کلیسای کراس آیلند کوچکترین کلیسای دنیا است که بر روی یک پلتفرم چوبی در وسط یک دریاچه قرار دارد. بر روی بیلبوردی که در نزدیکی آن قرار داده شده است تمامی اطلاعات راجع به آن نوشته شده است: ساخته شده در سال ۱۹۸۹ با مساحت ۲۸٫۶۸ فوت مربع. دارای فضای کافی برای نشستن دو نفر. مخصوص تمام فرقه ها. وقف شده برای شهادت به حضور خدا. سالها پیش خبر برگزاری مراسم عروسی در این کلیسا منتشر شد که در آن تنها کشیش و عروس و داماد حضور داشتند! بقیه مهمانی در قایقی که در نزدیکی کلیسا لنگر انداخته بود برگزار شد. این کلیسا برای بازدید عموم باز بوده و تنها راه دسترسی به آن استفاده از قایق است.

  ۹-      کلیسای قطاری – روسیه

  کلیسای قطاری روسیه - ساخت کلیسا از واگنهای قدیمی قطار

  این کلیسا از واگنهای قدیمی قطار ساخته شده است. جالب است بدانید ایده ساخت کلیسا از واگنهای قطار از همان ابتدای راه اندازی راه آهن سراسری در روسیه بوجود آمده بود!

  ۱۰-   کلیسای بر روی صخره – گرجستان

  کلیسای صخره سنگی

  این کلیسا بر روی یک صخره سنگی با ارتفاع ۱۳۰ فوت ساخته شده است. اگر هنوز زیاد برای شما جالب نیست باید بدانید یک روحانی گرجستانی حدودا ۲۰ سال است که در آن زندگی میکند! و اگر هنوز هم برای شما عجیب نیست باید بدانید برای رسیدن به این کلیسا از یک نردبان چوبی بسیار قدیمی استفاده میشود که پله به بهشت نامگذاری شده است! گفته میشود این کلیسا بین قرون ۶ام و ۸ام میلادی ساخته شده است اما تاریخ دقیق آن معلوم نیست. جالبترین نکته راجع به این کلیسا شاید این باشد که گفته میشود ساخت آن ریشه در بت پرستی و کفر دارد و برای فراموشی برخی خدایان ساخته شده است.

  (برای دیدن مطالب مربوط به کلیساها که قبلا در سیویلتکت قرار داده شدند اینجا کلیک کنید – به همراه مطلبی درباره یک کلیسای صخره ای دیگر)

   دیگر کلیساهای جالب دنیا:

  کلیسای کج شده دلفت هلند

  مجسمه کلیسای معکوس

  کلیسای ساخته شده در دل صخره های سنگی

  کلیسای موریانه ای انتون گائودی

  کلیسای جامع برازیلیا – دستان دعا کننده

  کلیسای نیروی هوایی آمریکا – سه کلیسا در یک ساختمان

  طرحهای کلیساهای مدرن

  ارسال شده در تاریخ ۲۶ اسفند, ۱۳۹۰ - توسط :

  نظرات

  ۲ دیدگاه برای مطلب “۱۰ کلیسای متفاوت دنیا!”

  1. maisa گفت:

   mer30 duste aziz,jaleb va ziba buod

  2. maisa گفت:

   mer30 duste aziz jaleb buod va albate ziba,shad bashid

  تبلیغات


  مهندس گرامی - با وارد کردن ایمیل خود در زیر میتوانید مطالب جدید سیویلتکت را در ایمیل خود دریافت کنید. با تشکر

  Email:

  تبلیغات متنی

  Visit Iran! Learn about the beauties of the cradle of civilization
  تبليغات متني
  تبليغ متني سايت و وبلاگ شما در اين مكان

  مطالب خواندنی عمران و معماری