if ( function_exists('register_sidebar') ) register_sidebar(array( 'name' => 'Homepage Sidebar', 'id' => 'homepage-sidebar', 'before_widget' => '', 'after_widget' => '
', 'before_title' => '
', 'after_title' => '
', )); function my_function_admin_bar(){ return false; } if ( function_exists('register_sidebar') ) { register_sidebar(array( 'name' => 'Promote', 'id' => 'promote-sidebar', 'description' => 'Appears as the sidebar on the promote page', 'before_widget' => '
 • ', 'after_widget' => '
 • ', 'before_title' => '

  ', 'after_title' => '

  ', )); } function catch_that_image() { global $post, $posts; $first_img = ''; ob_start(); ob_end_clean(); $output = preg_match_all('//i', $post->post_content, $matches); $first_img = $matches [1] [0]; // no image found display default image instead if(empty($first_img)){ $first_img = "/images/default.jpg"; } return $first_img; } add_filter( 'show_admin_bar' , 'my_function_admin_bar'); ?> برج Jin Mao – شانگهای چین - سیویلتکت

  تبلیغات

   

  (امکاناتی از قبیل چت, ثبت و نمایش رزومه, تغییر حالت و ...)


   

  موضوعات

  آمار و اطلاعات

 • مطالب جدید را در ایمیل دریافت کنید!

  Email:
 • 

  آخرین ارسالهای انجمن
  
  لینک باکس مهندسی
  لینک باکس مهندسی دریافت کد لینک باکس برای نمایش در وبلاگ / وبسایت شما
  ارسال شده در دسته آسمانخراش ها
  بازدید :

  کد آسمانخراش در سایت: ۰۹۹

  برج Jin Mao - شانگهای - Jin Mao Tower Shanghai

  برج Jin Mao – Jin Mao Tower – که در زبان چینی به معنای برج موفقیت طلایی است یک آسمانخراش ۸۸ طبقه با ارتفاع ۴۲۱ متر در شانگهای چین است.

  در این برج یک هتل قرار دارد و بقیه طبقات آن به دفاتر اداری اختصاص داده شده است. تا سال ۲۰۰۷ این برج بلندترین ساختمان چین بود اما این رکورد با تکمیل برج مرکز مالی جهان شانگهای (Shanghai World Financial Center) شکسته شد. البته با تکمیل برج شانگهای (Shanghai Tower) که در حال حاضر در دست ساخت است این رکورد به زودی یکبار دیگر شکسته خواهد شد. برج جین مائو همراه با برج مروارید شرقی (Oriental Pearl Tower) کانون اصلی خط افق شهر را تشکیل داده اند.

  برج جین مائو در کنار برج مروارید شرقی

  مساحت سایت این برج ۲۴,۰۰۰ متر مربع و هزینه ساخت آن ۵۳۰ میلیون دلار آمریکا بوده.

  طرح این برج توسط دفتر شیکاگو Skidmore, Owings & Merrill ارائه شده بود. گفته میشود فرم پست مدرن این آسمانخراش که با ارتفاع یافتن پیچیده تر میشود به منظور یادآوری معماری سنتی Pagoda های چینی اینچنین است.

  اکثر نسبتهای طرح این برج همانند برجهای پتروناس مالزی عدد ۸ بوده است که در فرهنگ چینی خوش یمن است. این برج ۸۸ طبقه داشته که این ۸۸ طبقه بین ۱۶ قسمت تقسیم شده اند و که هر کدام از قسمتها یک هشتم کوتاهتر از ۱۶ طبقه پایینی هستند! همچنین این برج یک دیوار برشی بتنی ۸ ضلعی در هسته اصلی خود دارد که توسط ۸ ستون کامپوزیت عظیم و ۸ ستون فولادی احاطه شده است.

  فونداسیون این برج بر روی ۱,۰۶۲ شمع پرمقاومت که هر کدام ۸۳٫۵ متر به داخل زمین فرو برده شده اند قرار گرفته است. در زمان ساخت , این شمعها عمیقترین شمعهای مورد استفاده در ساخت و ساز بوده اند. بر روی این شمعها یک لایه ۴ متری بتن مسلح قرار گرفته است. گفتنی است برای زهکشی مناسب در زیرزمین این برج یک دیوار بتنی با ضخامت ۱ متر, ارتفاع ۳۶ متر و طول ۵۶۸ متر که از ۲۰,۵۰۰ متر مکعب بتن تشکیل شده, ساخته شده است.

  در این برج از سیستمهای سازه ای بسیار پیشرفته برای مقاومت در برابر باد و زلزله استفاده شده است. گفته میشود این برج میتواند بادهایی تا مقاومت ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت را بدون هیچ مشکلی تحمل کند. در چنین شرایطی قسمت بالایی برج حداکثر ۷۵ سانتی متر تکان خواهد خورد. همچنین شفتهای فولادی این برج با داشتن اتصالات برشی به عنوان ضربه گیر عمل کرده تا در مقابل نیروهای جانبی وارد شده توسط باد و زلزله جلوی تکانهای اضافی سازه را بگیرد. در ضمن در زمان تکانهای بسیار زیاد, استخر در نظر گرفته شده در طبقه ۵۷ام این برج نیز به عنوان یک میراگر آبی عمل خواهد کرد.

  نمایی نزدیکتر از بالای برج - به نمای برج دقت نمایید!

  دیوار خارجی این برج از شیشه, فولاد ضد زنگ, آلومنیوم و گرانیت ساخته شده است.

  ساخت: ۱۹۹۴ تا ۱۹۹۹

  ارتفاع کل برج = ۴۲۱ متر

  ارتفاع بالاترین طبقه = ۳۴۸ متر

  تعداد طبقات = ۸۸ طبقه + ۳ زیرزمین

  تعداد آسانسورها = ۶۱ دستگاه

  مجموع مساحت طبقات = ۲۸۹,۵۰۰ متر مربع

  معمار: Adrian Smith در شرکت SOM

  مهندس سازه: شرکت SOM

  ارسال شده در تاریخ ۱۴ اردیبهشت, ۱۳۹۱ - توسط :

  نظرات

  تبلیغات


  مهندس گرامی - با وارد کردن ایمیل خود در زیر میتوانید مطالب جدید سیویلتکت را در ایمیل خود دریافت کنید. با تشکر

  Email:

  تبلیغات متنی

  Visit Iran! Learn about the beauties of the cradle of civilization
  تبليغات متني
  تبليغ متني سايت و وبلاگ شما در اين مكان

  مطالب خواندنی عمران و معماری