خوراک را همیشه همراه داشته باشید


تبلیغات

 

(امکاناتی از قبیل چت, ثبت و نمایش رزومه, تغییر حالت و ...)


 

موضوعات

آمار و اطلاعات

 • مطالب جدید را در ایمیل دریافت کنید!

  Email:
 • 

  آخرین ارسالهای انجمن
  
  لینک باکس مهندسی
  لینک باکس مهندسی دریافت کد لینک باکس برای نمایش در وبلاگ / وبسایت شما
  ارسال شده در دسته آسمانخراش ها
  بازدید :

  کد آسمانخراش در سایت: ۱۰۰

  برج اینچئون 151 کره جنوبی - Incheon 151 Tower South Korea

  اگر با مطالب سیویلتکت همراه بوده باشید میدانید آسمانخراشهای بسیار زیادی در این سایت معرفی شده اند. آسمانخراشهای ساخته شده, در حال ساخت و یا حتی آنهایی که تنها در حد طرح اولیه هستند. اما از این بین ۱۰۰ آسمانخراش که به واقعیت تبدیل شده اند کدگذاری شده و در دسته آسمانخراشها قرار گرفته اند. برای ۱۰۰امین آسمانخراش ” ساخته شده یا در حال ساخت ” میخواهیم برجی را معرفی کنیم که در حال حاضر در حال ساخته شدن است اما در زمان تکمیلش رکورد جدیدی را برای خود ثبت خواهد کرد.

  برج اینچئون ۱۵۱ – ۱۵۱ Incheon Tower – که در شهر اینچئون کره جنوبی در حال ساخت است یک برج دوقلو با ۱۵۱ طبقه و ۶۰۱ متر ارتفاع است. این دو برج توسط سه پل هوایی به همدیگر متصل شده اند. با توجه به توضیحات داده شده آیا میتوانید حدس بزنید این برج چه رکوردی را خواهد شکست؟!

  151 Incheon Tower

  ساخت این برج در ۲۰ ژوئن ۲۰۰۸ آغاز شد و قرار است در سال ۲۰۱۵ تکمیل شود. گرچه برج دوقلو از لحاظ ارتفاع توانایی رقابت با برج خلیفه را ندارد اما پس از تکمیل این برج عنوان بلندترین برجهای دوقلوی جهان را به خود نسبت خواهد داد و رکورد کنونی برجهای دوقلوی پتروناس مالزی را خواهد شکست!

  با وجود اینکه تعداد کلی آسمانخراشها و سازه های با ارتفاع بیش از ۲۰۰ متر در آمریکای شمالی بیشتر از دیگر نقاط جهان است اما رقابت برای ساخت بلندترین آسمانخراش جهان در آسیا بیشتر از همه جا تنگاتنگ است. این رقابت با ساخت برجهای دوقلوی پتروناس در مالزی آغاز شد و با تکمیل برج تایپه ۱۰۱ در تایوان ادامه پیدا کرد اما با ساخته شدن برج خلیفه در دبی این رقابت به سطح تازه ای کشانده شد طوری که پس از آن ابتدا طرح برج ۱ کیلومتری عربستان صعودی (که قرار است در سال ۲۰۱۷ تکمیل شود) و سپس طرح برج ۱۰۵۰ متری آذربایجان (که قرار است در سال ۲۰۲۲ تکمیل شود) ارائه شدند. البته مطمئنا این رقابت با ساخته شدن برج حیرت انگیز ۱۰۵۰ متری آذربایجان تمام نمیشود و قبل از تکمیل شدن آن در سال ۲۰۲۲ مطمئنا خبر شروع پروژه بلندترین آسمانخراش بعدی را خواهیم شنید که ارتفاعی بیش از ۱۰۵۰ متر خواهد داشت!

  ماکت برج 151 incheon در سئول کره جنوبی

  اما احتمال میرود پس از برج ۱۵۱ Incheon رکورد بلندترین برج دوقلوی جهان به این زودی شکسته نشود! (همانطور که میدانید برجهای پتروناس این عنوان را از سال ۱۹۹۸ تا کنون به خود اختصاص داده اند.)

  در زمان رکود اقتصادی اواخر دهه ۲۰۰۰-۲۰۱۰ این پروژه برای مدتی متوقف شد اما مجددا ساخت آن ادامه پیدا کرد.

  سایت محل ساخت برج 151 اینچئون

  برجهای دوقلوی ۱۵۱ incheon دارای کاربری چندمنظوره خواهند بود. دفاتر اداری, واحدهای مسکونی و یک هتل قسمت اصلی این دو برج را تشکیل میدهند.

  برجهای ۱۵۱ اینچئون در شهر جدید Songdo ساخته میشوند. این شهر که با هزینه ای بیش از ۳۵ میلیارد دلار آمریکا در حال ساخت است مساحتی بیش از ۶ کیلومتر مربع دارد و فاصله ای ۳۲ کیلومتری از پایتخت کره جنوبی (سئول) دارد.

  تصویر کلی پروژه پس از تکمیل شدن

  هزینه ساخت برجهای دوقلوی ۱۵۱ incheon حدود ۱۵ میلیارد دلار آمریکا تخمین زده شده است.

  ارتفاع = ۶۰۱ متر

  تعداد طبقات = ۱۵۱

  مجموع مساحت طبقات = ۶۰۰,۰۰۰ متر مربع

  معمار: John Portman

  مهندس سازه: Thornton Tomasetti

  زیر نظر: Hyundai Engineering  and construction

  ارسال شده در تاریخ ۱۴ اردیبهشت, ۱۳۹۱ - توسط :

  نظرات

  تبلیغات


  مهندس گرامی - با وارد کردن ایمیل خود در زیر میتوانید مطالب جدید سیویلتکت را در ایمیل خود دریافت کنید. با تشکر

  Email:

  تبلیغات متنی

  Visit Iran! Learn about the beauties of the cradle of civilization
  تبليغات متني
  تبليغ متني سايت و وبلاگ شما در اين مكان

  مطالب خواندنی عمران و معماری

  سفرنامه سیویلتکت


  .

  .