خوراک را همیشه همراه داشته باشید


تبلیغات

 

(امکاناتی از قبیل چت, ثبت و نمایش رزومه, تغییر حالت و ...)


 

موضوعات

آمار و اطلاعات

 • مطالب جدید را در ایمیل دریافت کنید!

  Email:
 • 

  آخرین ارسالهای انجمن
  
  لینک باکس مهندسی
  لینک باکس مهندسی دریافت کد لینک باکس برای نمایش در وبلاگ / وبسایت شما
  ارسال شده در دسته مطالب جالب متفرقه
  بازدید :

  معمای پل Overtoun

  پل Overtoun در نزدیکی روستای Milton در Dumbarton اسکاتلند یک معمای عجیبی  برای مردم این منطقه شده است. با توجه به آماری که از سال ۱۹۶۰ تا به امروز در رابطه با این پل موجود است, بطور میانگین هر ماه یک سگ از روی این پل خودکشی میکند! طوری که این رقم تا به امروز به بیش از ۶۰۰ سگ رسیده است و همین موضوع این پل را به محل خودکشی سگها معروف کرده است!

  پس از اینکه این موضوع توجه مردم محلی را به خود جلب کرد, با پخش شدن خبر این موضوع از اخبار محلی و بین مردم, رسانه های بین المللی زیادی به این موضوع پرداختند و همین باعث شد تا این پل شهرت جهانی پیدا کند اما هنوز نظریه قطعی برای توضیح این معما پیدا نشده است.

  طبق تحقیقاتی که دانشمندان اسکاتلندی به عمل آوردند مشاهده شد سگها اکثر از یک سمت پل به پایین میپرند و حتی اگر از سقوط از ارتفاع ۱۵ متری جان سالم به در برند مجددا به بالای پل آمده و اینکار را آنقدر تکرار میکند تا بمیرند!

  OvertounBridge

  این تیم تحقیقاتی نظریه آشکار خود را مورد بررسی قرار داد, با دیدن – شنیدن و یا بوییدن چیز خاصی به پایین میپرند. که البته پس از بررسی های گسترده به این نتیجه رسیدند که به احتمال بسیار زیاد بوی خاصی این سگها را وادار به پریدن از روی پل میکند! سپس با ادامه تحقیقات این تیم دانشمندان اعلام کردند احتمالا دلیل پریدن سگها به پایین, بوی موشهایی است که در گیاهان رشد کرده بر روی دهانه پل زندگی میکنند. با قوی شدن این احتمال آنها عکس العمل ده ها سگ با نژادهایی که بیشترین آمار خودکشی را از روی این پل داشته اند بر بوی این موشها امتحان کردند اما برخی از سگها هیچ عکس العمل خاصی روی این بو نشان ندادند به همین دلیل این معما هنوز برای دانشمندان حل نشده باقی مانده است و هیچگونه دلیل دیگری برای این رفتار عجیب سگها بر روی این پل پیدا نشده است. گروهی دیگر از دانشمندان دلیل پریدن سگها را بوی ادرار سمورها بر روی پل اعلام کردند که این نظریه نیز اثبات نشده است. در هر صورت چیزی که بین نتیجه تمام تیمهای تحقیقاتی که روی این موضوع کار کردند مشترک بود این بود که کنجکاوی دلیل اصلی کشته شدن این سگها بوده است!

  ارسال شده در تاریخ ۱۵ خرداد, ۱۳۹۱ - توسط :

  نظرات

  تبلیغات


  مهندس گرامی - با وارد کردن ایمیل خود در زیر میتوانید مطالب جدید سیویلتکت را در ایمیل خود دریافت کنید. با تشکر

  Email:

  تبلیغات متنی

  Visit Iran! Learn about the beauties of the cradle of civilization
  تبليغات متني
  تبليغ متني سايت و وبلاگ شما در اين مكان

  مطالب خواندنی عمران و معماری

  سفرنامه سیویلتکت


  .

  .