خوراک را همیشه همراه داشته باشید


تبلیغات

 

(امکاناتی از قبیل چت, ثبت و نمایش رزومه, تغییر حالت و ...)


 

موضوعات

آمار و اطلاعات

 • مطالب جدید را در ایمیل دریافت کنید!

  Email:
 • 

  آخرین ارسالهای انجمن
  
  لینک باکس مهندسی
  لینک باکس مهندسی دریافت کد لینک باکس برای نمایش در وبلاگ / وبسایت شما
  ارسال شده در دسته لیست ترین هامطالب جالب متفرقه
  بازدید :

  طرحهای عجیبی برای نیویورک که زمانی قرار بود اجرا شوند

  امروزه طرحهای عجیب زیادی را هر روزه مشاهده میکنیم. طرح هتلهای زیردریایی, ساختمانهای متحرک, تونلهای استثنائی و … اما در گذشته طرحهای اینچنینی انگشت شمار بودند با این وجود از لحاظ عجیب بودن چیزی از طرحهای امروزی کم نداشتند!

  در این لیست چند طرح عجیبی که برای نیویورک ارائه شده بود و در زمان خودشان برای اجرا بررسی شده بودند را معرفی میکنیم. به نظر شما در صورتی که چنین طرحهایی اجرا میشدند زندگی امروز ما چه تغییراتی میکرد؟

   

  طرح شهر زیرزمینی نیویورک برای محافظت در برابر حمله هسته ای

  طرح نیویورک ضد بمب اتمی:

  در زمان جنگ سرد ترس از حمله هسته ای بالا گرفته بود, به همین دلیل یک طراح و ایده پرداز با نام Oscar Newman به فکر ایجاد طراحی افتاد که بر اساس آن مردم بتوانند زندگی عادی خود را اما در امنیت کامل و در زیر زمین ادامه  دهند. این شهر زیرزمینی قرار بود که در داخل فضای حفاری شده در صدها فوت زیر شهر نیویورک ساخته شود و نام شهر ” ضد بمب اتمی نیویورک ۲ ” به آن داده شد. این طرح در سال ۱۹۶۹ منتشر شد. نکته جالب توجه در مورد این طرح این است که برای حفاری چنین فضایی در زیر زمین, خود اسکار نیومن پیشنهاد داده بود از بمبهای اتمی استفاده شود! بدین ترتیب که بمبهای اتمی را در زیر زمین فرو برده و با انفجار آنها اقدام به حفاری فضای مورد نظر کنند. شاید این تنها طرح ضد بمب اتمی است که برای ساخت آن باید از بمب اتمی استفاده کرد!

  طرح پل عظیم بر روی رودخانه هادسون

  پل عظیم بر روی رودخانه هادسون:

  در طرحی که Gustav Lindenthal برای ساخت پلی عظیم بر روی رودخانه Hudson ارائه کرده بود, نیاز بود برجهایی با ارتفاع بیشتر از برج وول ورث (Woolworth) نیویورک ساخته شود! طول این پل ۶۰۰۰ فوت و عرض آن ۲۰۰ فوت بود. همچنین این پل ۲۰۰ فوت بالاتر از رودخانه قرار میگرفت و بر روی آن ۱۲ ریل راه آهن, ۲۴ لین عبور و مرور اتومبیل و ۲ لین پیاده روی قرار داشت.

  سیستم ریلی مرتفع به سمت مجسمه آزادی نیویورک

  سیستم ریلی مرتفع به سمت مجسمه آزادی نیویورک:

  اطلاعات زیادی راجع به این طرح موجود نیست اما گفته میشود این طرح اولین بار در سال ۱۸۸۷ به وسیله یک کاریکاتوریست ارائه شد که بعدها با توجه به ایده جالب وی, طراحان زیادی بر روی آن کار کردند.

  گنبد شیشه ای روی شهر

  گنبد شیشه ای Buckminster Fuller بر روی منهتن:

  طراح این طرح اولین بار چنین سازه ای را در سال ۱۹۳۰ ارائه کرد. در این طرح منهتن نیویورک در داخل گنبد شیشه ای قرار میگرفت تا آب و هوای آن کنترل شده باشد. البته طرح گنبد شیشه ای پس از ۱۹۳۰ مورد استقبال طراحان زیادی قرار گرفت طوری که در اواخر قرن ۲۰ام طرحهای مشابه زیادی برای مکانهای مختلفی ارائه شد.

  تصویر پیشبینی آینده

  پانوشت: شاید رشد تکنولوژی در صده اخیر بیشتر از تصور هر کسی بوده باشد. اما در فیلمی با عنوان “just imagine” که در سال ۱۹۳۰ ساخته شد فردی تخیلاتش را از سال ۱۹۸۰ (یعنی ۵۰ سال بعد) مشابه تصویر بالا که قسمتی از فیلم مذکور است عنوان میکند. در این صحنه مشاهده میشود نیویورک دارای آسمانخراشهای بلند, ساختمانهای مدرن و های تک, اتوبانهای ۱۶ باند و بسیاری از مواردی که واقعا امروزه مشاهده میشود, است. شاید این پیشبینی از تکنولوژی آینده نزدیکترین پیشبینی به واقعیت بوده باشد!

  ارسال شده در تاریخ ۱۴ خرداد, ۱۳۹۱ - توسط :

  نظرات

  تبلیغات


  مهندس گرامی - با وارد کردن ایمیل خود در زیر میتوانید مطالب جدید سیویلتکت را در ایمیل خود دریافت کنید. با تشکر

  Email:

  تبلیغات متنی

  Visit Iran! Learn about the beauties of the cradle of civilization
  تبليغات متني
  تبليغ متني سايت و وبلاگ شما در اين مكان

  مطالب خواندنی عمران و معماری

  سفرنامه سیویلتکت


  .

  .