if ( function_exists('register_sidebar') ) register_sidebar(array( 'name' => 'Homepage Sidebar', 'id' => 'homepage-sidebar', 'before_widget' => '', 'after_widget' => '
', 'before_title' => '
', 'after_title' => '
', )); function my_function_admin_bar(){ return false; } if ( function_exists('register_sidebar') ) { register_sidebar(array( 'name' => 'Promote', 'id' => 'promote-sidebar', 'description' => 'Appears as the sidebar on the promote page', 'before_widget' => '
 • ', 'after_widget' => '
 • ', 'before_title' => '

  ', 'after_title' => '

  ', )); } function catch_that_image() { global $post, $posts; $first_img = ''; ob_start(); ob_end_clean(); $output = preg_match_all('//i', $post->post_content, $matches); $first_img = $matches [1] [0]; // no image found display default image instead if(empty($first_img)){ $first_img = "/images/default.jpg"; } return $first_img; } add_filter( 'show_admin_bar' , 'my_function_admin_bar'); ?> معروف ترین دیوارهای جداکننده جهان – قسمت اول - سیویلتکت

  تبلیغات

   

  (امکاناتی از قبیل چت, ثبت و نمایش رزومه, تغییر حالت و ...)


   

  موضوعات

  آمار و اطلاعات

 • مطالب جدید را در ایمیل دریافت کنید!

  Email:
 • 

  آخرین ارسالهای انجمن
  
  لینک باکس مهندسی
  لینک باکس مهندسی دریافت کد لینک باکس برای نمایش در وبلاگ / وبسایت شما
  ارسال شده در دسته لیست ترین ها
  بازدید :

  همه ما دیوار چین را میشناسیم, دیواری عظیم که به منظور دفاع در برابر حمله دشمنان ساخته شده بود. اما چیزی که خیلی ها نمیدانند این است که دیوارهای جداکننده عظیم دیگری نیز وجود دارند (یا داشته اند). شاید بزرگی آنها به اندازه دیوار چین نباشد اما در نوع خود منحصر به فرد هستند. در این لیست در مجموع به بررسی ۴ دیوار جداکننده عظیم میپردازیم.

  ۱-      دیوار عظیم هند:

  دیوار هند - طولانی ترین دیوارهای جهان

  دیوار Kumbhalgarh دومین طولانی ترین دیوار روی زمین (پس از دیوار چین) است. این دیوار در ایالت Rajasthan در شمال غربی هند است. ساخت این دیوار ۳۶ کیلومتری به دستور Rana Kumbha در سال ۱۴۴۳ میلادی شروع شد.

  ساخت این دیوار بیش از یک قرن طول کشید. در قرن ۱۹ ام این دیوار کمی بزرگتر شد و تا آن زمان به عنوان یک قلعه و به منظور محافظت عمل میکرد اما امروزه تنها به عنوان یک موزه طولانی استفاده میشود!

   

  ۲-      دیوار عظیم کرواسی:

  دیوار کرواسی - دیوارهای جدا کننده عظیم

  شهر Ston در کرواسی با یک دیوار ۳٫۵ مایلی (حدودا ۵٫۶ کیلومتر) محافظت شده است. این دیوار عظیم در قرن ۱۵ام میلادی همزمان با دورانی که منطقه به دنبال استقلال از امپراتوری عثمانی بود, ساخته شد. با گذشت زمان این دیوار آسیبهای فراوانی دید و در سال ۱۹۹۶ به دلیل یک زلزله تا قسمت زیادی از بین رفت اما امروزه بازسازی آن در حال انجام شدن است.

  ۳-      دیوار Hadrian:

  دیوار هادریان - Hadrians wall

  پوبلیوس آئلیوس ترایانوس هادریانوس ( به مختصر از این پس در این مقاله هادریان نامیده میشود) یک امپراتور رومی بود که در ۲۴ ژانویه ۷۶ میلادی به دنیا آمد. او از سال ۱۱۷ میلادی تا زمان مرگش در ۱۰ ژولای ۱۳۸ میلادی امپراتور روم بود. از دستاوردهای این امپراتور سرکوب کردن شورش یهودیان و بازگرداندن آرامش و امنیت به امپراتوری روم بود. همچنین وی در طول امپراتوری خود توانست با مذاکره با شاهنشاه خسرو اشکانی با ایرانیان در صلح به سر ببرد.

  امروزه از دوران امپراتوری هادریان چندین سکه و همچنین چند سازه بجا مانده است که برجسته ترین آنها دیوار هادریان است. این دیوار عظیم در سال ۱۲۲ میلادی به منظور محافظت از مردمان رومی بریتانیایی در برابر حملات مهاجمان ساخته شد. این دیوار تا اوایل قرن پنجم میلادی, شمالی ترین مرز امپراتوری روم بود.

  دیوار هادریان از دریای شمال تا دریای ایرلندی (از Tyne تا Solway) کشیده شده است. طول این دیوار ۸۰ مایل رومی (معادل ۷۳ مایل امروزی یا ۱۱۷٫۵ کیلومتر) و عرض آن متغیر بین ۸ تا ۱۰ فوت (۲٫۵ تا ۳ متر) است. همچنین ارتفاع این دیوار بیش از ۴٫۵ متر است.

  علاوه بر خود دیوار, رومی ها هر مایل (رومی) یک قلعه با نام Milecastle (ترجمه لغوی: قلعه مایلی) با گنجایش ۶۰ مرد و همچنین یک برج دیدبانی در هر یک سوم مایل برای محافظت ساختند. اگر به نظرتان این کارها کافی نیست, آنها در سمت جنوبی دیوار یک خندق با عمق تقریبا ۲ متری نیز کندند تا امنیت خود را در برابر دشمنان تضمین کنند.

  ۴-    دیوار جداکننده صهیونیستها:

  دیوار صهیونیستها

  همه دیوارهای معرفی شده در این لیست را نمیتوان به دید مثبت نگاه کرد. نمونه آن دیوار جداکننده در حال ساخت توسط رژیم اشغالگر صهیونیست است. در صورت تکمیل, این دیوار طولی معادل ۷۰۰ کیلومتر خواهد داشت. بیش از ۹۵% این مانع فیزیکی شامل یک سیستم حصاری چند لایه ای است و ۵% دیگر ساخته شده از دیوارهای بتنی تا ارتفاع ۸ متر و ضخامت ۳ متر است. در واقع این ۵% بیشتر در مناطق شهری است که فضای کمتری وجود داشته است.

  قسمت دوم این مقاله را از اینجا مطالعه نمایید.

  ارسال شده در تاریخ ۱۹ آبان, ۱۳۹۱ - توسط :

  شاید برایتان جالب باشد ...
  نظرات

  تبلیغات


  مهندس گرامی - با وارد کردن ایمیل خود در زیر میتوانید مطالب جدید سیویلتکت را در ایمیل خود دریافت کنید. با تشکر

  Email:

  تبلیغات متنی

  Visit Iran! Learn about the beauties of the cradle of civilization
  تبليغات متني
  تبليغ متني سايت و وبلاگ شما در اين مكان

  مطالب خواندنی عمران و معماری