if ( function_exists('register_sidebar') ) register_sidebar(array( 'name' => 'Homepage Sidebar', 'id' => 'homepage-sidebar', 'before_widget' => '', 'after_widget' => '
', 'before_title' => '
', 'after_title' => '
', )); function my_function_admin_bar(){ return false; } if ( function_exists('register_sidebar') ) { register_sidebar(array( 'name' => 'Promote', 'id' => 'promote-sidebar', 'description' => 'Appears as the sidebar on the promote page', 'before_widget' => '
 • ', 'after_widget' => '
 • ', 'before_title' => '

  ', 'after_title' => '

  ', )); } function catch_that_image() { global $post, $posts; $first_img = ''; ob_start(); ob_end_clean(); $output = preg_match_all('//i', $post->post_content, $matches); $first_img = $matches [1] [0]; // no image found display default image instead if(empty($first_img)){ $first_img = "/images/default.jpg"; } return $first_img; } add_filter( 'show_admin_bar' , 'my_function_admin_bar'); ?> دانستنی های جالب راجع به زلزله (قسمت 9) - سیویلتکت

  تبلیغات

   

  (امکاناتی از قبیل چت, ثبت و نمایش رزومه, تغییر حالت و ...)


   

  موضوعات

  آمار و اطلاعات

 • مطالب جدید را در ایمیل دریافت کنید!

  Email:
 • 

  آخرین ارسالهای انجمن
  
  لینک باکس مهندسی
  لینک باکس مهندسی دریافت کد لینک باکس برای نمایش در وبلاگ / وبسایت شما
  ارسال شده در دسته دانستنی هازلزله و زمین لرزه
  بازدید :

  جزیره ی زلزله - earthquake-island

  در صبح ۳ مهر ۱۳۹۲, یک زلزله با بزرگی ۷٫۷ ریشتر قسمت جنوب غربی بلوچستان پاکستان را لرزاند. بعد از این زلزله یک جزیره جدید در ۲ کیلومتری ساحل شهر گوادر ظاهر شد! این جزیره که نام “جزیره زلزله” برای آن انتخاب شد, گمان میشود یک گِلفِشان باشد. گلفشان یک پدیده طبیعی است که طبق آن گِل و لای زیر زمان به صورت چشمه وار به سطح زمین آمده و به مرور زمین شکل مخروطی به خود میگیرد. میتوان این پدیده را به یک آتشفشانی تشبیه کرد که به جای گدازه های آتشفشانی, گِل فوران میکند.

  با وجود اینکه ظهور ناگهانی این جزیره توجه بین المللی زیادی را به همراه داشت, برای مردم منطقه زیاد تعجب آور نبود. برخی از ساکنین پر سن و سال تر شهر ساحلی ادعا میکنند در زمان یک زلزله در سال ۱۹۶۸ نیز آنها یک جزیره در همان نقطه دیده بودند.

  ارتفاع این جزیره در بلندترین نقطه آن ۱۸ متر و طول آن ۱۷۵ متر است. ابعادی نسبتا بزرگ برای جزیره ای در چنین نوع. با وجود اینکه خود جزیره خالی از حیات وحش است, آبهای اطراف آن پر شده است از ماهیان مختلف که باعث رونق صنعت ماهیگیری محلی نیز شده است.

  جزیره زلزله به یک جاذبه توریستی در منطقه تبدیل شده است. اما این جاذبه به نظر میرسد موقت باشد, طبق عکسهای ماهواره ای توسط ناسا این جزیره در حال غرق شدن مجدد در آب است. از زمان ظهور آن تا کنون, حدودا ۳ متر این جزیره غرق شده است.

   پانوشت ها:

  – زلزله مذکور باعث مرگ ۸۲۵ تن و زخمی شدن صدها نفر شد. این زلزله در سراوان ایران نیز به وضوح احساس شد اما خوشبختانه تلفات جانی نداشت.

  – بزرگترین گِلفشان دنیا در اندونزی قرار دارد و نام آن Lusi است. این گلفشان دارای قطر ۱۰ کیلومتری و ارتفاع ۷۰۰ متری میباشد.

  ارسال شده در تاریخ ۲۵ تیر, ۱۳۹۳ - توسط :

  شاید برایتان جالب باشد ...
  نظرات

  تبلیغات


  مهندس گرامی - با وارد کردن ایمیل خود در زیر میتوانید مطالب جدید سیویلتکت را در ایمیل خود دریافت کنید. با تشکر

  Email:

  تبلیغات متنی

  Visit Iran! Learn about the beauties of the cradle of civilization
  تبليغات متني
  تبليغ متني سايت و وبلاگ شما در اين مكان

  مطالب خواندنی عمران و معماری