بایگانی دسته: معماری داخلی

راهکارهای بزرگتر نشان دادن یک اتاق (قسمت 2)

قسمت اول این مقاله را از اینجا بخوانید: راهکارهای بزرگتر نشان دادن یک اتاق (قسمت ۱)

دایره رنگ - رنگهای سرد و رنگهای گرم در دکوراسیون داخلی

6- رنگ آمیزی و ترکیب رنگ مناسب
سعی کنید بیشتر از رنگهای عمیق استفاده نمایید. رنگهای عمیق چه هستند؟ رنگهایی سرد, رنگهایی که گفته میشود باعث عقب تر به نظر رسیدن دیوارها میشوند. در نقطه مقابل آنها رنگهای گرم باعث میشوند دیوارها جلوتر (نزدیکتر) به نظر برسند.
اگر بر روی دایره رنگها نگاه کنید در قسمت سمت راست رنگهای گرم را میبینید و در قسمت سمت چپ رنگهای سرد.

ادامه خواندن راهکارهای بزرگتر نشان دادن یک اتاق (قسمت 2)

راهکارهای بزرگتر نشان دادن یک اتاق (قسمت 1)

راهکارهای بزرگتر نشان دادن خانه کوچک

به کمک راهکارها و روشهایی که در این مقاله به شما معرفی میشود, شما میتوانید یک اتاق کوچک را به مراتب بزرگتر از آنچه واقعا هست نشان دهید. در واقع این راهکارها بیشتر برای خانه های کوچک مورد استفاده قرار میگیرد اما قابل استفاده در خانه های بزرگ نیز هستند.

همانطور که میدانید در بسیاری از سایتهای معماری طراحی هایی را میبینیم که همگی در خانه های بزرگ صورت گرفته اند. در واقع طرحهای زیبای زیادی هستند که به کمک فضای بزرگ جلوه زیبایی پیدا میکنند. اما این طرحها برای بسیاری از خانه ها قابل استفاده نیستند زیرا به مرور زمان خانه ها کوچکتر شده (بر عکس انسانها که به مراتب بلند قدتر و بزرگتر میشوند!) مخصوصا خانه هایی که در داخل شهر قرار دارند. به عنوان مثال در تهران خانه های ویلایی به آپارتمانهای دو واحدی(در هر طبقه) و بسیار کوچکتر تبدیل میشوند. به همین خاطر و با توجه به درخواست یکی از اعضای گروه اینترنتی سیویلتکت تصمیم گرفتیم مقاله ای درباره راهکارهای بزرگتر نشان دادن یک اتاق بنویسیم. بدون توضیح بیشتر اقدام به معرفی این راهکارها مینماییم:

ادامه خواندن راهکارهای بزرگتر نشان دادن یک اتاق (قسمت 1)

جدیدترین مدل مبلمان منزل

ادامه خواندن جدیدترین مدل مبلمان منزل

تصاویر قبل و بعد مبلمان و لوازم منزل! (سری 2)

شما میتوانید برنده مسابقه بازسازی لوازم منزل باشید! برای مطالعه شرایط و توضیحات اینجا کلیک کنید.

تصویر قبل
تصویر قبل

 

ادامه خواندن تصاویر قبل و بعد مبلمان و لوازم منزل! (سری 2)

تصاویر قبل و بعد مبلمان و لوازم منزل! (سری 1)

حتما برای شما نیز پیش آمده که به دلیل فرسودگی یا دمده شدن به فکر تعویض لوازم و مبلمان خانه خود بیفتید. کاری که بسیاری از افراد میکنند فروش و یا حتی دور ریختن لوازم قبلی و خرید لوازم جدید است. حال باید پرسید آیا واقعا نمیتوان برای این لوازم فرسوده کاری کرد؟ یا افرادی که لوازم فرسوده را میخرند آیا آنها را همینطور استفاده میکنند و یا به بازسازی آنها میپردازند؟

در این سری از تصاویر سیویلتکت به لوازم و مبلمانهای منزل میپردازیم که به آنها عمر دوباره ای داده شده است. صاحبان آنها با بازسازی و اصطلاحا Make over آنها نه تنها از چنین وسایلی بهترین استفاده را کرده اند بلکه ذوق هنری خود را نیز به نمایش گذشته اند.

شما نیز اگر اثاثیه منزل خود را بازسازی / میک اور کرده اید میتوانید تصاویر قبل و بعدش را به ایمیل زیر ارسال نمایید تا در سری های بعد با نام خودتان در سیویلتکت به ثبت برسد.

گفتنی است تمامی تصاویر ارسال شده در یک پست ویژه قرار میگیرند و با نظرسنجی بهترین بازسازی (با توجه به قبل و بعد) توسط خوانندگان گرامی تعیین میشود و به برنده کتابی در ارتباط با دکوراسیون و معماری داخلی به رسم یادبود از طرف سیویلتکت اهدا خواهد شد. (ارسال درب منزل)

شرایط:

1- تصاویر را خودتان گرفته باشید.

2- حداقل یک تصویر از قبل و یک تصویر از بعد از بازسازی ارسال نمایید.

3- در صورت امکان هزینه تمام شده برای بازسازی را نیز ارسال نمایید.

4- از لحاظ تعداد تصاویر و موارد ارسالی هیچگونه محدودیتی وجود ندارد.

بازسازی اثاثیه و مبلمان منزل
بازسازی اثاثیه و مبلمان منزل

 

ادامه خواندن تصاویر قبل و بعد مبلمان و لوازم منزل! (سری 1)

دانلود نشریه شماره 2 سیویلتکت – مجله دکوراسیون و معماری داخلی

دومین نشریه اینترنتی سیویلتکت با موضوع معماری و دکوراسیون داخلی منتشر شد. در این نشریه مقالات برگزیده ارسال شده توسط کاربران انجمن نیز قرار داده شده است.

آنچه در این نشریه میخوانیم:

نحوه انتخاب رنگ مناسب برای دکوراسیون خانه و اتاق نشیمن

چه فرشی برای کجا مناسب است؟

اظهار نظر درباره تصاویر دکوراسیون داخلی منازل

معماری داخلی کاخ سفید

چند توصیه برای دکوراسیون اتاق خواب

تاثیر گیاهان در معماری داخلی

چه ایده ای برای دکوراسیون دارید؟

طراحی آشپزخانه مدرن

آشپزخانه از دیروز تا امروز

نقش رنگ در طراحی داخلی ساختمان

توصیه هایی برای دکوراسیون اتاق نشیمن و پذیرایی

7 نکته درباره سالن غذاخوری

فنگ شویی چیست؟

شش گام اصلی فنگ شویی برای چیدمان مناسب اتاق خواب

 برای دانلود این نشریه اینجا کلیک کنید (لینک مستقیم)

برای دانلود این نشریه اینجا کلیک کنید (لینک کمکی)

اظهار نظر درباره تصاویر دکوراسیون داخلی منازل ( سری 1 )

سری اول بحث کردن درباره عکسهای دکوراسیون داخلی خانه ها – در این سری مطالب درباره هر عکس از دکوراسیون داخلی به صورت جداگانه و خلاصه اظهار نظر میشود تا موارد موفق و ناموفق معرفی شوند. شما نیز میتوانید نظرات خود را درباره هر عکس با ذکر شماره آن در قسمت نظرات یادداشت کنید تا نمایش داده شود.

 

 

عکس دکوراسیون داخلی 1

1- طرح سنتی خانه های آمریکایی این روزها زیاد مورد استقبال مردم قرار میگیرد. همانطور که در این تصویر میبینید رنگها با همخوانی بسیار خوب کنار یکدیگر بکار برده شده اند.

ادامه خواندن اظهار نظر درباره تصاویر دکوراسیون داخلی منازل ( سری 1 )

نحوه انتخاب رنگ مناسب برای دکوراسیون خانه و اتاق نشیمن

 

1-      برای رنگ اصلی خانه خود دو رنگی که با یکدیگر همخوانی دارند را انتخاب کنید, مثلا آبی و زرد یا سفید و سیاه یا کرم و گلبهی و …

دکوراسیون خانه با رنگهای سیاه و سفید

2-      سعی کنید بیشتر از رنگهای خنثی استفاده کنید. سفید – بژ و کرم در همه خانه ها میتوانند استفاده شوند. یعنی اگر تمایل دارید مدت زیادی خانه خود را با این رنگ آمیزی و وسایل نگه دارید توصیه میشود بجای استفاده از رنگهایی که ممکن است بعد از مدتی دل شما را بزنند از رنگهای خنثی استفاده کنید.

رنگهای ملایم در تزئین خانه

3-      هر رنگی خاصیت خاص خود ش را دارد مثلا رنگ قرمز باعث جلب توجه بیشتر میشود و همچنین برای محیطهای تفریحی توصیه میشود در حالیکه رنگ سبز باعث آرامش شده و …

رنگ قرمز در تزئین اتاق و دکوراسیون داخلی

4-      رنگ سفید را با دقت استفاده کنید! رنگ سفید مدلهای مختلفی دارد که برخی تیره تر و برخی روشنتر هستند. توصیه میشود رنگ سفید روشن را فقط برای زمانی که میخواهید تضاد ایجاد کنید استفاده کنید مثلا با سیاه. اما رنگ سفید تیره تر (سفید شیری) را میتوانید با همه رنگها استفاده کنید.

تضاد رنگی در معماری داخلی

5-      میتوانید از ترکیب رنگهایی که متعارف نیستند استفاده کنید. مثلا رنگهای سبز و نارنجی کمتر با یکدیگر استفاده میشوند اما با هم همخوانی جالبی دارند. مثلا یک دیوار سبز را تصور کنید که با قابهایی با حاشیه نارنجی تزئین شده است.

ترکیب رنگها برای دکوراسیون داخلی

6-      هیچوقت یک اتاق را از یک رنگ اشباع نکنید. سعی کنید از ترکیب چند رنگ مختلف استفاده کنید تا اتاق زنده تر و جذابتر شود.

رنگهای مختلف در کنار یکدیگر

7-      رنگ پرده ها – رنگ دیوارها – رنگ مبلمان – رنگ فرشها و کفپوشها همگی میتواند متفاوت باشد اما باید ترکیب رنگی آنها رعایت شود.

نمونه ای از معماری داخلی برای اتاق نشیمن

8-      هیچوقت اول خرید نکنید و سپس به فکر هماهنگ کردن رنگها باشید! سعی کنید طبق آن رنگهایی که میخواهید خرید کنید تا خانه تان رنگین کمان نشود!

 

18 طرح معماری داخلی (دکوراسیون) مدرن برای اتاق نشیمن

طراحی اتاق نشیمن مدرن - دکوراسیون داخلی

چه فرشى براى كجا مناسب تر است؟

تصاویر بزرگتر و مقاله کامل در ادامه مطلب