اولین آسمانخراش بدون سایه جهان!

Le Project Triangle  نام پروژه ی حیرت آوری در پاریس است. این پروژه شامل یک آسمانخراش هرمی میشود که ویژگی اصلی آن این است که هیچگونه سایه ای تولید نمیکند! دلیل این موضوع شگفت انگیز استفاده از پروفیلهای نازک برای سازه ساختمان و همچنین بکار بردن حجم زیادی شیشه در ساخت قسمتهای مختلف این آسمانخراش است. علاوه بر این شکل هندسی هرم, به این موضوع نیز کمک میکند. در ضمن این آسمانخراش قادر خواهد بود انرژی خورشید و باد را به برق تبدیل کند.

Le Project Triangle - آسمانخراش بدون سایه در پاریس فرانسه

شهرداری پاریس از سال 1977 اجازه ساخت ساختمانهایی با ارتفاع بیش از 37 متر را در داخل شهر نمیدهد. یکی از دلایل این محدودیت تراکم بالای شهر پاریس و دلگیر شدن خیابانهای آن با سایه ساختمانهای بزرگ است. که البته Herzog & de Meuron  – طراحان این پروژه راه حل کاملا مناسبی برای رفع این مشکل پیدا کردند!

Herzog و Meuron پروژه های مشهور دیگری را نیز طراحی کرده اند که یکی از معروفترین آنها استادیوم لانه پرنده ای پکن است که در سایت سیویلتکت به عنوان یکی از زیباترین استادیومهای ورزشی معرفی شد.

ارتفاع این آسمانخراش 200 متر بوده و دارای 50 طبقه میباشد.

اولین آسمانخراش بدون سایه در پاریس

مقطع این آسمانخراش مثلثی است ( یعنی یک هرم سه طرفه تشکیل میدهد)

در طبقات پایینی این آسمانخراش مغازه ها و رستورانها قرار خواهند گرفت و طبقات بالایی آن شامل دفاتر اداری – سالن کنفرانس و یک هتل 400 اتاق خوابه خواهد بود.

طبق نظرسنجی ها 62% مردمان پاریس مخالف ساخته شدن هرگونه آسمانخراش و ساختمان بلند در این شهر هستند اما طراحان این پروژه امیدوارند با ویژگی هایی که ساختمان آنها دارد بتوانند نظر اکثر مردم پاریس را جلب کنند.

گفته میشود این پروژه در سال 2014 میلادی تکمیل خواهد شد.

تصویری از آسمانخراش بدون سایه و برج ایفیل در یک نگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *