خوراک را همیشه همراه داشته باشید


تبلیغات

 

(امکاناتی از قبیل چت, ثبت و نمایش رزومه, تغییر حالت و ...)


 

موضوعات

آمار و اطلاعات

 • مطالب جدید را در ایمیل دریافت کنید!

  Email:
 • 

  آخرین ارسالهای انجمن
  
  لینک باکس مهندسی
  لینک باکس مهندسی دریافت کد لینک باکس برای نمایش در وبلاگ / وبسایت شما
  ارسال شده در دسته لیست ترین ها
  بازدید :

  ایستگاه خیابان فلیندرز

  مسابقه طراحی ایستگاه راه آهن خیابان فلیندرز در ملبورن در سال ۱۸۹۹ برگذار شد. برای این مسابقه ۱۷ طرح ارسال شد. چیزی که در مورد این مسابقه جالب توجه بود این است که طرح برنده را دو کارمند همان ایستگاه راه آهن – که معمار هم نبودند! – ارسال کردند. آنها این ایستگاه را که به شکل ساختمانهای فرانسوی دوران رونسانس طراحی شده بود را چراغ سبز نامیدند.

   

  تالار شهر بوستن

  در سال ۱۹۶۲, یک مسابقه ملی برای طراحی ساختمان شهرداری بوستن برگذار شد که در آن ۲۵۶ طرح شرکت کردند. در این بین طرح برنده توسط سه پروفسور کلومبیا ارسال شد. با وجود اینکه این ساختمان ششمین ساختمان و طرح برتر در تاریخ آمریکا انتخاب شده است اما گویا شهروندان بوستن علاقه ای به این ساختمان ندارند و آنرا باعث زنندگی چشم میدانند!

  ورزشگاه لانه پرنده (Bird’s Nest) - معرفی طرحهای برنده مسابقات معماری

  ورزشگاه لانه پرنده (Bird’s Nest)

  در سال ۲۰۰۱, حتی قبل از اینکه پکن به عنوان برگزار کننده المپیک تابستانی ۲۰۰۸ انتخاب شود, مسابقه جهانی طراحی یک استادیوم ملی جدید برای پکن برگزار شد. همکاری گروه معماری سوئیسی با نام Herzog & de Meuron و گروه طراحی معماری و تحقیقات چین (CADG) باعث برنده شدن آنها در این مسابقه گشت. در این مسابقه ۱۳ طرح شرکت کرد که نام طرح برنده, لانه پرنده بود.  در زمان برگزاری مسابقات المپیک تابستانی ۲۰۰۸, این طرح جذابیت واقعی خود را نشان داد.

   

  ایستگاه مرکزی راه آهن هلسینکی

  این ایستگاه راه آهن که یکی از ساختمانهای برجسته هلسینکی است, به دلیل رشد محبوبیت استفاده از راه آهن در اوایل قرن ۱۹ام ساخته شد. در سال ۱۹۰۴ Eliel Saarinen (پدر معمار آمریکایی Eero Saarinen) طرح برنده مسابقه طراحی این ایستگاه راه آهن را ارائه کرد. این طرح از بین ۲۱ طرح ارائه شده دیگر برنده انتخاب شد. هر چند به دلیل اینکه طرح وی به اندازه کافی “مدرن” نبود حتی پس از برنده انتخاب شدن مورد قبول قرار نگرفت. با این وجود Saarinen توانست با ارائه طرح جدیدی در سال ۱۹۰۹ مجددا برنده طراحی این ایستگاه راه آهن شود. سرانجام در سال ۱۹۱۹ این ایستگاه افتتاح شد.

   

  موزه هرمیتاژ گوگنهایم در ویلنیوس (Vilnius Guggenheim Hermitage Museum)

  در سال ۲۰۱۱ لیتوانیایی ها صاحب یک موزه منحصر به فرد شدند. در سال ۲۰۰۸ سه معمار طرحهای خود را به مسابقه بین المللی طراحی یک موزه جدید در ویلنیوس ارائه دادند. نام این سه معمار عبارت بود از: Massimiliano Fuksas – Daniel Libeskind (برنده طرح جدید برای ساختمانهای تجارت جهانی که در ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ به دلیل برخورد هواپیما تخریب شدند)  و زاها حدید.

  برنده مسابقه, زاها حدید, معمار عراقی الاصل انگلیسی بود. هر چند در ۵ فوریه ۲۰۱۱ این طرح از ویلنیوس به هلسینکی تغییر مکان داد!

  ارسال شده در تاریخ ۱۱ دی, ۱۳۹۰ - توسط :

  شاید برایتان جالب باشد ...
  نظرات

  تبلیغات


  مهندس گرامی - با وارد کردن ایمیل خود در زیر میتوانید مطالب جدید سیویلتکت را در ایمیل خود دریافت کنید. با تشکر

  Email:

  تبلیغات متنی

  Visit Iran! Learn about the beauties of the cradle of civilization
  تبليغات متني
  تبليغ متني سايت و وبلاگ شما در اين مكان

  مطالب خواندنی عمران و معماری

  سفرنامه سیویلتکت


  .

  .