if ( function_exists('register_sidebar') ) register_sidebar(array( 'name' => 'Homepage Sidebar', 'id' => 'homepage-sidebar', 'before_widget' => '', 'after_widget' => '
', 'before_title' => '
', 'after_title' => '
', )); function my_function_admin_bar(){ return false; } if ( function_exists('register_sidebar') ) { register_sidebar(array( 'name' => 'Promote', 'id' => 'promote-sidebar', 'description' => 'Appears as the sidebar on the promote page', 'before_widget' => '
 • ', 'after_widget' => '
 • ', 'before_title' => '

  ', 'after_title' => '

  ', )); } function catch_that_image() { global $post, $posts; $first_img = ''; ob_start(); ob_end_clean(); $output = preg_match_all('//i', $post->post_content, $matches); $first_img = $matches [1] [0]; // no image found display default image instead if(empty($first_img)){ $first_img = "/images/default.jpg"; } return $first_img; } add_filter( 'show_admin_bar' , 'my_function_admin_bar'); ?> رونمایی طرح جدید بلندترین برج جهان در آذربایجان (1050 متری) - سیویلتکت

  تبلیغات

   

  (امکاناتی از قبیل چت, ثبت و نمایش رزومه, تغییر حالت و ...)


   

  موضوعات

  آمار و اطلاعات

 • مطالب جدید را در ایمیل دریافت کنید!

  Email:
 • 

  آخرین ارسالهای انجمن
  
  لینک باکس مهندسی
  لینک باکس مهندسی دریافت کد لینک باکس برای نمایش در وبلاگ / وبسایت شما
  ارسال شده در دسته طرحهای پیشنهادی
  بازدید :

  بلندترین برج دنیا در آذربایجان - گروه اوستا

  گروه Avesta (اوستا) آذربایجان به تازگی از طرح جدید خود برای اجرای بلندترین آسمانخراش دنیا پرده برداری کرده است. همانطور که میدانید در حال حاضر بلندترین آسمانخراش دنیا, برج خلیفه با ارتفاع ۸۲۸ متر در دبی است که البته پس از اجرای این طرح آذربایجان خانه بلندترین سازه ساخت بشر خواهد شد.

  آذربایجان که به دنبال جایگزینی تدریجی درآمد حاصل از نفت و گاز خود توسط درآمد حاصل از گردشگری و توریست است این طرح را برای هدف خود قدم بزرگی میداند.

  گروه اوستا آذربایجان بودجه لازم برای اجرای این طرح را ۲ میلیارد دلار تخمین زده است. این آسمانخراش ۱۰۵۰ متر بوده و ۲۲۲  متر از برج خلیفه بلندتر خواهد بود.

  طرح جدید بلندترین برج دنیا در آذربایجان - برج 1050 متری

  این برج قرار است طرح مرکزی یک پروژه ۱۰۰ میلیارد دلاری در جزایر مصنوعی آذربایجان در دریاچه خزر باشد.

  این مجموعه جزایر از ۴۱ جزیره کوچک تشکیل میشوند که در کنار ساحل شهر باکو قرار خواهند گرفت. گفته میشود این طرح (جزیره ها و برج) در سال ۲۰۲۲ به بهره برداری خواهد رسید.

  درباره اینکه چه امکاناتی در این برج در نظر گرفته شده است هنوز هیچ اعلامیه رسمی منتشر نشده است اما به گفته طراحان آن, این برج قادر است زلزله تا بزرگی ۹ ریشتر را تحمل کند.

  همانطور که میدانید چندی پیش در سیویلتکت برج ۱۰۰۰ متری Kingdom را به شما معرفی کردیم که به گفته طراحان آن قرار است در جده ساخته شده و بلندترین برج جهان شود. اما حال با رونمایی از این طرح باید دید آیا طرح برج پادشاهی در جده افزایش ارتفاع خواهد یافت که بتواند با برج جدید آذربایجان رقابت کند یا خیر. در هر صورت با توجه به اینکه گفته شده طرح برج آذربایجان در سال ۲۰۲۲ و برج کینگدوم در سال ۲۰۱۷ تکمیل خواهد شد پس شاید برج کینگدوم با همین ارتفاع بتواند چند سالی عنوان بلندترین برج جهان را به خود اختصاص دهد. البته چیزی که واضح است این است که رقابت برای بلندترین سازه دنیا هیچگاه به پایان نخواهد رسید!

  ارسال شده در تاریخ ۲۵ بهمن, ۱۳۹۰ - توسط :

  شاید برایتان جالب باشد ...
  نظرات

  تبلیغات


  مهندس گرامی - با وارد کردن ایمیل خود در زیر میتوانید مطالب جدید سیویلتکت را در ایمیل خود دریافت کنید. با تشکر

  Email:

  تبلیغات متنی

  Visit Iran! Learn about the beauties of the cradle of civilization
  تبليغات متني
  تبليغ متني سايت و وبلاگ شما در اين مكان

  مطالب خواندنی عمران و معماری