رونمایی طرح جدید بلندترین برج جهان در آذربایجان (1050 متری)

بلندترین برج دنیا در آذربایجان - گروه اوستا

گروه Avesta (اوستا) آذربایجان به تازگی از طرح جدید خود برای اجرای بلندترین آسمانخراش دنیا پرده برداری کرده است. همانطور که میدانید در حال حاضر بلندترین آسمانخراش دنیا, برج خلیفه با ارتفاع 828 متر در دبی است که البته پس از اجرای این طرح آذربایجان خانه بلندترین سازه ساخت بشر خواهد شد.

آذربایجان که به دنبال جایگزینی تدریجی درآمد حاصل از نفت و گاز خود توسط درآمد حاصل از گردشگری و توریست است این طرح را برای هدف خود قدم بزرگی میداند.

گروه اوستا آذربایجان بودجه لازم برای اجرای این طرح را 2 میلیارد دلار تخمین زده است. این آسمانخراش 1050 متر بوده و 222  متر از برج خلیفه بلندتر خواهد بود.

طرح جدید بلندترین برج دنیا در آذربایجان - برج 1050 متری

این برج قرار است طرح مرکزی یک پروژه 100 میلیارد دلاری در جزایر مصنوعی آذربایجان در دریاچه خزر باشد.

این مجموعه جزایر از 41 جزیره کوچک تشکیل میشوند که در کنار ساحل شهر باکو قرار خواهند گرفت. گفته میشود این طرح (جزیره ها و برج) در سال 2022 به بهره برداری خواهد رسید.

درباره اینکه چه امکاناتی در این برج در نظر گرفته شده است هنوز هیچ اعلامیه رسمی منتشر نشده است اما به گفته طراحان آن, این برج قادر است زلزله تا بزرگی 9 ریشتر را تحمل کند.

همانطور که میدانید چندی پیش در سیویلتکت برج 1000 متری Kingdom را به شما معرفی کردیم که به گفته طراحان آن قرار است در جده ساخته شده و بلندترین برج جهان شود. اما حال با رونمایی از این طرح باید دید آیا طرح برج پادشاهی در جده افزایش ارتفاع خواهد یافت که بتواند با برج جدید آذربایجان رقابت کند یا خیر. در هر صورت با توجه به اینکه گفته شده طرح برج آذربایجان در سال 2022 و برج کینگدوم در سال 2017 تکمیل خواهد شد پس شاید برج کینگدوم با همین ارتفاع بتواند چند سالی عنوان بلندترین برج جهان را به خود اختصاص دهد. البته چیزی که واضح است این است که رقابت برای بلندترین سازه دنیا هیچگاه به پایان نخواهد رسید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *