if ( function_exists('register_sidebar') ) register_sidebar(array( 'name' => 'Homepage Sidebar', 'id' => 'homepage-sidebar', 'before_widget' => '', 'after_widget' => '
', 'before_title' => '
', 'after_title' => '
', )); function my_function_admin_bar(){ return false; } if ( function_exists('register_sidebar') ) { register_sidebar(array( 'name' => 'Promote', 'id' => 'promote-sidebar', 'description' => 'Appears as the sidebar on the promote page', 'before_widget' => '
 • ', 'after_widget' => '
 • ', 'before_title' => '

  ', 'after_title' => '

  ', )); } function catch_that_image() { global $post, $posts; $first_img = ''; ob_start(); ob_end_clean(); $output = preg_match_all('//i', $post->post_content, $matches); $first_img = $matches [1] [0]; // no image found display default image instead if(empty($first_img)){ $first_img = "/images/default.jpg"; } return $first_img; } add_filter( 'show_admin_bar' , 'my_function_admin_bar'); ?> عمیق ترین غار کره زمین - سیویلتکت

  تبلیغات

   

  (امکاناتی از قبیل چت, ثبت و نمایش رزومه, تغییر حالت و ...)


   

  موضوعات

  آمار و اطلاعات

 • مطالب جدید را در ایمیل دریافت کنید!

  Email:
 • 

  آخرین ارسالهای انجمن
  
  لینک باکس مهندسی
  لینک باکس مهندسی دریافت کد لینک باکس برای نمایش در وبلاگ / وبسایت شما

  Krubera-Cave-Voronya-Cave - عمیق ترین غار کره زمین

  خود را درون غاری تصور کنید که دارای پیچ و خمهای بسیار زیادی بوده و هر چقدر از آن به پایین میروید, به انتهای آن نمیرسید. در دهانه آن کلاغهای فراوانی زندگی میکنند طوری که غار کلاغها (در زبان روسی: Voronya) نامیده شده است. و پس از عبور از قسمتهای پهن و باریک آن دیگر هیچ نوری طبیعی نیست و اگر باطری چراغ قوه ی شما تمام شود به احتمال زیاد هیچوقت راه برگشت خود را پیدا نخواهید کرد! احتمالا فکر میکنید این شروع یک فیلم ترسناک یا یک کابوس شبانه است! اما این غار واقعا وجود دارد.

  Krubera-Cave-Voronya-Cave - عمیق ترین غار کره زمین

   هر چند امروزه عمق آن دیگر نامحدود فرض نمیشود اما هنوز عمق دقیق آن معلوم نیست و آنقدر زیاد است که آنرا عمیقترین غار کره زمین و تنها غار با بیش از ۲ کیلومتر عمق کرده است. در سال ۱۹۵۶ یک گروه کاوشگر فرانسوی به عمق ۱ کیلومتری آن راه یافتند اما نتوانستند بیشتر پیشروی کنند. تا سالها بعد, قسمتهای دیگری از این غار کشف میشد اما هیچوقت به انتهای آن نمیرسیدند. در سال ۲۰۰۷ یک کاوشگر اوکراینی با نام Gennadiv Samokhin توانست رکورد جدیدی برای عمق این غار به ثبت برساند. ۵ سال بعد یعنی در سال ۲۰۱۲ همان کاوشگر اوکراینی, رکورد خود را ۵۲ متر (توجه کنید این اعداد در عمق عمودی هستند نه در مسافت!) افزایش داد. امروزه عمق مشخص شده برای آن ۲,۱۹۷ متر است. اما آیا این انتهای این غار است؟ خیر! تصور میشود با تورهای کاوشگری آینده, عمق بیشتری از آن کشف شود اما شرایط سخت در چنین عمقی, پیشروی را بسیار دشوار میکند.

  Gennadiv Samokhin کاوشگر اوکراینی

  این غار که Krubera نام دارد, در نزدیکی دریای سیاه در Abkhazia گرجستان واقع شده است. در تصور زیر نقشه تهیه شده توسط کاوشگر اوکراینی را مشاهده میکنید. وی در این نقشه محلهای استراحت (کمپ) خود را نیز مشخص کرده است.

   نقشه غار Krubera در گرجستان

  (برای بزرگنمایی بر روی تصویر کلیک نمایید)

  مسافت کشف شده از این غار بیش از ۱۳,۴۳۲ کیلومتر است. قسمتهای مختلف این غار توسط گذرگاه های باریک به یکدیگر متصل شده اند. برخی از این گذرگاه های باریک تا ۱۰۰ متر کشیده شده اند که عبور از آنها را نه تنها بسیار دشوار میکند بلکه برای برخی افراد احساس خفگی زیادی را به همراه دارد.

  غار عمیق گرجستان

  کاوشگران برای اینکه بتوانند برگردند, مسیر پشت سر خود را با رنگهای مخصوص نشانه گذاری میکنند. زیرا با توجه به پیچ و خمهای فراوان غار, در صورت گم شدن در آن شانس زنده ماندن چندان زیاد نیست!

  دهانه ورودی غار Krubera - پر عمق ترین غار دنیا

  غار کروبرا گرجستان

  آیا حاضرید در یک سفر ماجراجویانه از این غار دیدن نمایید؟ تا گرجستان فاصله زیاد نیست و شما میتوانید با پاسپورت ایرانی خود ویزای یک ماهه این کشور را پس از ورود به آن به راحتی فراهم کنید. پس بهانه ای ندارید!

  Krubera Cave Georgia

  ارسال شده در تاریخ ۱۰ فروردین, ۱۳۹۳ - توسط :

  نظرات

  ۳ دیدگاه برای مطلب “عمیق ترین غار کره زمین”

  1. رهام گفت:

   سلام
   بسیار عالی…
   ممنون مهندس…

  2. ساناز گفت:

   من هیچ وقت اینجا نمیرم …اصرار نکنین…

  3. حجت گفت:

   ترس و تشویق ، ذوق و تشویش ، کنجکاوی و دلمشغولی با دیدن این غار با هم به انسان دست میده . شغلم ، سن و سالم و وضعیت جسمانی ام طوریه که نمی تونم این تجربه ی لذت بخش و گران بها رو داشته باشم که به اونجا برم . از اینکه شما با درج این مطلب موجب حیرت و شگفتی و افسوس ما شدید سپاسگزارم . از قدیم گفتند وصف العیش نصف العیش . بازم متشکرم که اطلاعات ما رو زیاد کردید .

  تبلیغات


  مهندس گرامی - با وارد کردن ایمیل خود در زیر میتوانید مطالب جدید سیویلتکت را در ایمیل خود دریافت کنید. با تشکر

  Email:

  تبلیغات متنی

  Visit Iran! Learn about the beauties of the cradle of civilization
  تبليغات متني
  تبليغ متني سايت و وبلاگ شما در اين مكان

  مطالب خواندنی عمران و معماری