خوراک را همیشه همراه داشته باشید


تبلیغات

 

(امکاناتی از قبیل چت, ثبت و نمایش رزومه, تغییر حالت و ...)


 

موضوعات

آمار و اطلاعات

 • مطالب جدید را در ایمیل دریافت کنید!

  Email:
 • 

  آخرین ارسالهای انجمن
  
  لینک باکس مهندسی
  لینک باکس مهندسی دریافت کد لینک باکس برای نمایش در وبلاگ / وبسایت شما
  ارسال شده در دسته دانستنی هازلزله و زمین لرزه
  بازدید :

  دریاچه ریل فوت - Reelfoot Lake

  شاید تصور کنید تنها چیزی که زلزله به همراه خود می آورد مشکل, دردسر ,مرگ و تخریب باشد اما همیشه این چنین نیست. دریاچه Reelfoot در تنسی آمریکا یک نمونه از عوارض مثبت زلزله است. این دریاچه به دلیل سری زلزله های New Madrid در بین سالهای ۱۸۱۱ تا ۱۸۱۲ شکل گرفت. گفته میشود در مدت تنها ۵ ماه, ساکنین ناحیه بیش از ۲۰۰۰ زلزله را احساس کردند. پس از مدتی ساکنین متوجه شدند بیشتر حفره های ایجاد شده در زمین (که باعث بلعیده شدن افراد متعددی شده بود) دارای دهانه هایی از شمال به جنوب هستند, به همین دلیل افراد درختهایی را در نزدیکی محل اسکان خود بریده و از شرق به غرب قرار میدادند تا در صورت باز شدن دهانه زمین بتوانند این درختها را بگیرند و از آن مانند پل برای جلوگیری از افتادن داخل حفره ها استفاده کنند. البته مشخص نیست آیا واقعا افرادی توانستند با این روش جان خود را نجات دهند یا خیر.

  زلزله های نیومادرید - New Madrid Earthquakes

   در واقع زلزله های درون ورقه ای (داخل یک صفحه تکتونیکی و نه بین دو یا چند صفحه) نیومادرید بزرگترین و طولانی ترین زلزله های تاریخ آمریکا (کشور آمریکا و نه قاره آمریکا) هستند. در بین این سری زلزله ها, سه زلزله بزرگ ۱۶ دسامبر ۱۸۱۱ با بزرگی ۸٫۱ در مقیاس ریشتر, ۲۳ ژانویه ۱۸۱۲ با بزرگی ۷٫۸ ریشتر و ۷ فوریه ۱۸۱۲ با بزرگی ۸٫۸ ریشتر وجود دارد.

  پس از زلزله ۷ فوریه ۱۸۱۲, به گزارش قایقرانهای رودخانه میسیسیپی, گفته میشود آب این رودخانه به مدت چند ساعت برعکس جهت همیشگی خود جریان داشت! دلیل این پدیده عجیب, سونامی رودخانه ای (یا به زبان انگلیسی Fluvial Tsunami) بوده است. همچنین این زلزله باعث شد حفره ای در زمین ایجاد شود که عمق آن بین ۱٫۵ تا ۵٫۹ متر بوده و جریان برعکس رودخانه میسیسیپی این حفره عظیم را پر کرده تا دریاچه Reelfoot شکل بگیرد.

  Reelfoot Lake created by NewMadrid Earthquakes

  با گذر زمان, دریاچه Reelfoot به یک زیستگاه دائمی و موقتی برای جانوران و گیاهان زیادی تبدیل شد. امروزه این دریاچه نه تنها به دلیل خاصیتهای زیست محیطیش مورد بازدید خیلی از افراد قرار میگیرد, بلکه جاذبه ای گردشگری برای قایقرانی, ماهیگیری, شکار و تفریحات آبی است. گرچه زلزله های نیومادرید خسارات جانی و مالی زیادی به همراه داشته اند, اما حداقل یک یادگاری خوب از آن باقی مانده است!

  ارسال شده در تاریخ ۲۴ اردیبهشت, ۱۳۹۳ - توسط :

  نظرات

  تبلیغات


  مهندس گرامی - با وارد کردن ایمیل خود در زیر میتوانید مطالب جدید سیویلتکت را در ایمیل خود دریافت کنید. با تشکر

  Email:

  تبلیغات متنی

  Visit Iran! Learn about the beauties of the cradle of civilization
  تبليغات متني
  تبليغ متني سايت و وبلاگ شما در اين مكان

  مطالب خواندنی عمران و معماری

  سفرنامه سیویلتکت










  .

  .